Namiesto cereálií si dal pervitín. 8-ročný chlapec zomrel po tom, ako na raňajky omylom zjedol otcove drogy

Lucia Mužlová

Pre rodičov by sa mala stať starostlivosť o dieťa prvoradou záležitosťou. Nejde však o prípad tohoto otca. Keď videl, že niečo s jeho synom nie je v poriadku, nezavolal pomoc. Dokonca ani vtedy, keď sa chlapec zvíjal v kŕčoch. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Tento neuveriteľný prípad sa odohral v Jackson Country, v Indiane. 8-ročný chlapec si chcel dať na raňajky cereálie. Avšak kvôli nešťastnej náhode a nezodpovednosti jeho otca, ho to stálo život. Namiesto cereálií totiž zjedol smrtiacu dávku metamfetamínu (u nás známy ako pervitín). Curtis Collman III si totiž myslel, že sú to cereálie. Dávka metamfetamínu bola taká vysoká, že by zabila aj dospelého človeka. Ak si však myslíte, že chlapcov otec Curtis Collman II ihneď reagoval a zavolal záchranku, mýlite sa.

Keď si 41-ročný otec uvedomil, čo sa jeho synovi stalo, ako prvé nezavolal záchrannú službu, ale svojho kamaráta. „Ja sa už nevrátim späť do väzenia,“ povedal predtým už viackrát trestne stíhaný muž. Začal sa kamarátovi vyhrážať, že zabije jeho, svojho syna a nakoniec aj seba.

Keď však chlapec dostal kŕče a záchvaty, rozhodli sa ho odniesť k jeho starým rodičom. Tí konečne zavolali pomoc. Bolo však už neskoro a chlapcovi lekári nedokázali pomôcť. „Malý chlapec trpel pravdepodobne až niekoľko hodín,“ povedal policajný detektív Tom Barker.

Na otca chlapca čaká trest v podobe 20 až 40 rokov vo väzení. Hlavný námestník prokuratúry Jeffrey Chalfant však povedal, že napriek tomu, že ide o tragickú situáciu, otec je považovaný za nevinného, až kým inak nerozhodne súd.

My však veríme, že takéto zanedbanie starosti o dieťa bude spravodlivo potrestané. Keby sa chlapcovi dostala správna starostlivosť a riadne prostredie na dospievanie, mohol ešte žiť.

Pozri aj: Tento chlapec prišiel až o šestinu mozgu, ten sa s tým však vyrovnal zázračným spôsobom

ladbible.com