Viktor Vincze reaguje na nepríjemné komentáre. Toto je dôvod, prečo stále hovorí o separovaní a kompostovaní

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (viktorvincze)

V dnešnej dobe sa mnohé vplyvné osobnosti snažia upozorniť na to, že naša planéta trpí a že každý z nás môže svojou troškou prispieť k tomu, aby sa aspoň trochu uzdravila. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Akonáhle sa však niekto začne na sociálnych sieťach prezentovať ako niekto, komu záleží na prírode, prichádzajú k tomu aj nevhodné poznámky a komentáre vždy, keď urobí nejaký „prešľap“. Títo ľudia by si však mali uvedomiť, že nemusíme byť stopercentný a úplne stačí, keď sa snažíme a zamýšľame nad tým, čo a koľko kupujeme. Rovnaký prípad je aj Viktor Vincze, ktorý sa už dlhšie zaoberá ekológiou.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Viktor Vincze (@viktorvincze)

Nevhodné komentáre

“Myslela som, že si viac ekologický“, znie jedna z mnohých výhrad po poslednom livestreame, v ktorom som mal vraj za sebou igelitku a nealko pivo v plechovke. Kamaráti, keby si už nikto na svete nikdy nekúpil igelitku, plechovku, dokonca keby už nikdy nevzlietlo žiadne lietadlo, planéta si to LEDVA VŠIMNE.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Viktor Vincze (@viktorvincze)

Každý by mal začať od seba

Áno, o takých dopadoch tu hovoríme. Takže prečo tu potom dokola postujem o separovaní, kompostovaní, second handoch? Lebo cieľom je vytvoriť VZŤAH k téme ochrany životného prostredia. Prostredníctvom dát a faktov. Dostatočne silný vzťah, dostatočne veľkej masy ľudí znamená dostatočne intenzívna zmena priorít POLITIKOV. Tých súčasných, aj budúcich. Oni jediní totiž dokážu nastaviť systémové zmeny, ktoré planétu môžu naozaj zachrániť.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Viktor Vincze (@viktorvincze)

Žijete ekologicky?

Žiť ekologicky aj v bežnom živote je správne a dôležité, lebo pozornosť k maličkostiam a zamýšlanie sa nad vlastným konaním v nás spomínaný vzťah KULTIVUJE. Ak ale svoju ekologickú optiku zužujeme na plast či hliník, slamky či PETky, poľahky nám ujde to najpodstatnejšie – správne sa rozhodnúť vo volebnej miestnosti,“ uviedol na svojom Instagrame.

Je dôležité, aby sme každý začali od seba a nekritizovali druhých ľudí len kvôli tomu, že nie sú stopercentní. Práve o tom, ako správne recyklovať a ako sa snažiť menej ubližovať našej planéte, sa snaží informovať práve Viktor Vincze na svojich sociálnych sieťach, ale aj množstvo ďalších influencerov.

Najnovšie články