Experiment: Dokážete ľuďom na fotografii odhadnúť správny vek? Najnovšie vedecké výskumy tvrdia, že nie

Lucia Mužlová

Keď sa pozriete na fotografiu cudzieho človeka, dokážete z nej veľa vyčítať. Vidíte úsmev, prípadne kamenný výraz, jednoducho emócie vedia veľa napovedať. Dokážeme však z fotografie určiť aj iné veci, ako napríklad vek, záľuby, pracovnú pozíciu? Je to trochu ťažšie ako by sme čakali.

Stránka adme sa rozhodla uskutočniť experiment a vyskúšať si to môžete aj vy. Stačí, ak odpoviete na jednoduchú otázku.

Koľko rokov majú ľudia na fotografiách?

adme

Výskumníci a vedci z Amsterdamu vytvorili počítačový program, ktorý dokáže na základe fotografie určiť vek danej osoby. Dobrovoľníci boli požiadaní, aby prejavili rôzne emócie, ktoré boli následne zachytené na fotografiách. Zvláštne bolo, že program reagoval len na úprimný úsmev, a ak ste sa usmievali, váš vek bol nižší ako keď ste sa neusmievali. V iných prípadoch, kde sa človek neusmieval, sa program nedopustil takmer žiadnej chyby alebo odchýlky.

Takmer 75% opýtaných ľudí hádalo, že ľudia, ktorí sa na fotografiách usmievajú, sú mladší ako v skutočnosti. Ukázalo sa, že ľudia, ktorí sa usmievajú, pôsobia naozaj mladšie a ešte k tomu aj atraktívnejšie. Úsmev je naozaj silná zbraň. V tele sa nám vytvoria endorfíny, ktoré vyvolávajú pocit šťastia, a to nie len v nás, ale aj v ľuďoch okolo nás, pokiaľ nás vidia usmievať sa.

Aký je teda skutočný vek dobrovoľníkov?

adme

Nemusíte teda nosiť drahý make-up, krásny účes a pekné oblečenie. Stačí, keď sa usmejete. Veľmi zaujímavý experiment, z ktorého vyplýva jednoduché: usmievajte sa viac 🙂

 Pozri aj: Klasický bob pre stredne dlhé vlasy je skvelý spôsob, ako zmeniť svoj vzhľad. Toto je 20 žien, ktoré urobili správne a tento strih mimoriadne pristane

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), adme.ru