9-mesačné dievčatko umieralo na ochorenie pečene. Jej opatrovateľka urobila rozhodnutie, ktoré nikto nečakal a dojme vás k slzám

Lucia Mužlová

Starať sa o dieťa je veľmi náročná úloha. Či už ste mama alebo opatrovateľka, na ramenách nesiete veľkú zodpovednosť. Zodpovedáte za život dieťaťa, o ktoré sa staráte. Nasledujúci dojímavý príbeh vám možno vženie slzy do očí. Je reč o 22-ročnej Kirsten Miles, ktorá niekoľko mesiacov pracovala ako opatrovateľka v jednej rodine.

Článok pokračuje pod videom ↓

Kirsten bola študentkou z New Jersey a hľadala si popri štúdiu brigádu, aby si zarobila nejaké peniaze. Keď sa jej naskytla práca opatrovateľky, neváhala a ponuku prijala. Rodina mala 3 deti. Zvláštne puto sa vytvorilo medzi ňou a malou 9-mesačnou Taliou.

Stalo sa však niečo, o čom radšej žiadna mamička nikdy neuvažuje. Malej Talii diagnostikovali lekári závažné ochorenie pečene a jediným riešením bola transplantácia.

Kirsten neváhala ani sekundu a okamžite sa ponúkla, že bude darkyňa. Všetci jej však hovorili, že je to veľmi nebezpečné.


Celá operácia prebieha tak, že darcovi odoberú nejakú časť pečenie, väčšinou je to okolo 40% a vložia ju do tela človeku, ktorý ju potrebuje. Pečeň je jedinečný orgán, ktorý má výbornú schopnosť regenerácie a obom pacientom po čase dorastie.

Kirsten sa však nenechala odbiť a navyše výsledky testov ukázali, že je ideálnou darkyňou. Neviete si predstaviť, akí vďační boli rodičia malej Talie. Báli sa však, že Kirsten svoje rozhodnutie oľutuje. Operácia sa však uskutočnila a trvala 14 hodín. Našťastie všetko dopadlo dobre a obe pacientky boli v poriadku.

Dnes pri pohľade na malú Taliu až ťažko uveríte, že dievčatko malo ťažké zdravotné problémy a prešlo si hroznou operáciou a rekonvalescenciou. Dnes ju nerozoznáte od bežného zdravého dieťaťa.

Tento skutočný príbeh je dôkazom toho, že existujú dobrí ľudia a možno má každý z nás na svete spriaznenú dušu. Na darovanie orgánov čakajú mnohí pacienti celé roky. Tu to bola jedinečná zhoda. Takíto ľudia robia svet lepším miestom, nemyslíte?

Pozri aj: Šokujúci rozvod! Známa slovenská dvojica ohlásila rozpad svojho vzťahu po 39 rokoch manželstva

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.)

Najnovšie články