Napriek životným ranám ostal láskavý a štedrý. Keanu Reeves sa opäť stal mužom roka a dokazuje, že si titul zaslúži

Kristína Hagarová

Foto: archív TASR

Asi sa všetci zhodneme na tom, že minulý rok patril Keanu Reevesovi. Celý internet ho miloval a ľudia vo veľkom zdieľali neuveriteľné príbehy, kedy preukázal úžasnú skromnosť.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Scarymommy, počas niekoľkých rokov ukázal svetu, že je to chlap na správnom mieste a s veľkým srdcom. Najnovšie sa však zdá, že si zaslúži titul Muž roka aj za rok 2020. Hviezda série Matrix alebo John Wick si drží svoje súkromie a nestáva sa objektom kontroverzie ako veľa iných hviezd. Nielen, že má za partnerku ženu, ktorá sa k nemu primerane hodí, je milý ku svojim fanúšikom a zapojený do rôznych charitatívnych organizácií.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Camp Rainbow Gold (@camprainbowgold),

Keanu Reeves je opäť mužom roka

Najnovšie sa stal súčasťou aukcie, kde hlavnú výhru predstavuje on sám, respektíve stretnutie s ním prostredníctvom Zoom. Peniaze budú použité na detskú onkológiu. Za 10 000 dolárov získa hlavný výherca 15 minút s Keanu Reevesom cez túto aplikáciu. Organizuje to spoločnosť Camp Rainbow Gold, ktorej poslaním je poskytnúť zážitky, ktoré deti s rakovinou a ich rodiny emocionálne posilnia.

Foto: archív TASR

Nezabúda na iných

Keanu osobitne súcití s ľuďmi, ktorí majú rakovinu, pretože s ňou bojovala jeho sestra. Podľa niekoľkých informácií je herec dlhodobým prispievateľom a podporovateľom detských nemocníc a charitatívnych organizácií zameraných na rakovinu. Ako sme vás už informovali v inom článku, nezabúda na iných napriek tomu, že nemal ľahký život a osud sa s ním nepekne zahral.

Hovorí sa o ňom, že je to jeden z najdobrosrdečnejších hercov Hollywoodu. O svojej štedrosti sa však nechváli pred médiami, preto možno mnoho ľudí nevie, že herec daroval už milióny zo svojho zárobku detským nemocniciam.

foto: TASR/Jordan Strauss/Invision/AP

Nepotrebuje sa chváliť svojou nadáciou

Reeves nemalú časť svojho zárobku investoval do výskumu, ktorý sa venuje liečbe rakoviny a založil aj vlastnú charitatívnu nadáciu. O svojich aktivitách Keanu príliš často nehovorí, no už v roku 2009 sa v rozhovore pre Ladies Home Journal vyjadril, že jeho nadácia funguje už 5 či 6 rokov a podporuje niekoľko nemocníc.

Dodal, že nepotrebuje, aby v tejto súvislosti všade svietilo jeho meno, postačí, ak nadácia bude plniť svoj účel. Milióny mal venovať aj svojim kolegom z Matrixu, no nechce o tom hovoriť, pretože tvrdí, že je to jeho súkromná záležitosť.

Krásne príbehy

Foto: archív TASR

Keanu Reeves prišiel veľmi skoro o svoju manželku, ktorá zomrela pri autonehode, ale aj o dieťa, ktoré sa mu malo narodiť. Ľudia, ktorí ho poznajú a aj tí, ktorí nie, tvrdia, že zo sveta robí lepšie miesto. Niektorí ho dokonca označili ako človeka, ktorý je „príliš dobrý pre tento svet“. Venuje sa charitatívnej činnosti a nechce, aby o tom písali médiá.

Na internete koluje množstvo príbehov, ktoré so svetom zdieľali ľudia, ktorí sa s Keanom stretli. Tí, ktorí s ním mali osobnú skúsenosť ho skutočne opisujú ako milého a skromného človeka. Sláva Hollywoodu vôbec nepoznačila. Fanúšikovia ho milujú a on napriek úspechu zostáva skromným a láskavým mužom.