Letné šaty už môžete pomaly odložiť: Na Slovensko prichádza ochladenie, teploty klesnú poriadne nízko

Kristína Hagarová

Foto: pexels

Už tento týždeň sa môžeme s letným počasím na čas rozlúčiť. Už vo štvrtok začína meteorologická jeseň a teploty pôjdu pod teplotný normál.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako uvádza portál Imeteo, počasie bude počas tohto týždňa klesať každým dňom nižšie a výrazné ochladenie príde na konci týždňa. Studený front naplno udrie v polovici týždňa a prinesie výraznejšie ochladenie. Tento týždeň teda určite neočakávajte horúčavy, počasie bude skôr chladnejšie a počítať môžete s búrkami aj prehánkami.

Dnes je najteplejší deň

Najteplejší deň tohto týždňa je práve pondelok, kedy teplota vystúpi na na +29 °C. Počasie bude zamračené až oblačné, zrážky sa očakávajú na východe Slovenska, kde hrozia aj búrky. Utorok príde viac slnka a menej prehánok, teploty vystúpia najvyššie na +28 °C. Zmena príde v stredu, kedy sa môžeme pripraviť na pokles teplôt aj zrážky. Vo štvrtok sa zobudíme do chladného rána, kedy budú teploty od +18 do +25 °C, počasie ale bude daždivé.

Nočné teploty poklesnú na +12 až +5 °C, pričom v dolinách a v kotlinách môže byť ešte chladnejšie. Záver pracovného týždňa prinesie teploty okolo +20 °C, čo je pod hranicou dlhodobého teplotného normálu. Z teplého leta sa tak presunieme na teplé jesenné počasie.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk