Dlho ma trápili vrásky okolo očí, úst a aj na krku a dekolte. Potom som si vyrobila domácu kolagénovú masku a moja pleť vyzerá lepšie ako kedykoľvek predtým!

Monizz

Kolagén je záležitosť veľmi ošemetná. Len máloktorej žene vekom ostáva a nič z neho neubúda. Väčšina sa trápi práve jeho nedostatkom, ktorý spôsobuje ovisnutú pokožku, vrásky a nepekné tvarovanie a naťahovanie kože. Aj tomu však môže byť koniec a nemusíte na to používať ani chémiu z drogérií.

Článok pokračuje pod videom ↓
takprosto.cc

Tento recept používali v nevylepšenej verzii ešte aj naše babičky, ktoré si ho s vedomím, že sa krémujú, dávali na tvár. Netušili, koľko kolagénu ich pleť absorbovala, pretože recepty sa dedili a ich účinky neboli v tej dobe známe. Vitamíny nahrádzali výťažkami a šťavami z ovocia a takto zarobené krémiky a masky si dávali po celodennej lopote. Ani vy ste nechápali, prečo ženy kedysi nemali toľko vrások? Nie, nie je to tým, že nefajčili. Ale tým, že používali tú správnu „kozmetiku“.

Tradičná receptúra

Všeobecne známym zdrojom kolagénu je želatína, ktorá sama o sebe je kolagénová bomba. Aj v minulosti existovala želatína a ženy sa ju nebáli používať. Prichystajte si preto ingrediencie a poďte miešať.

1 PL želatíny

5 PL mlieka

10 kvapiek vitamínu A

10 kvapiek vitamínu E

1 vaječný žĺtok

1 PL olivového oleja

takprosto.cc

Mlieko si ohrejte tak, aby bolo mierne teplé, nie horúce. Pridajte doň želatínu a miešajte aspoň pol minúty, potom nechajte zmes napučať počas najbližšej polhodinky. Po polhodine pridajte do želatíny zvyšné ingrediencie, teda vaječný žĺtok, vitamíny a olivový olej a vo vodnom kúpeli ju celú zahrejte. Želatína opäť dostane tekutú podobu a ešte v nej by ste ju mali začať nanášať na tvár. Pozor, nenanášajte horúce, radšej zmes za stáleho miešania trochu ochlaďte a mierne teplé naneste na kožu. Opatrne porozotierajte a nechajte pôsobiť polhodinu. Potom masku zmyte studenou vodou.

Náš tip: ak trpíte suchou pokožkou, odporúčame do zmesi primiešať okrem olivového oleja aj lyžicu obyčajného masla.

takprosto.cc

Ak masku zopakujete aspoň desaťkrát, uvidíte výsledky. Nečakajte, že vrásky zmiznú v priebehu dvoch troch aplikácií, aj vaša pleť totiž potrebuje čas na regeneráciu a kolagén sa do pokožky nevstrebe hneď po tom, čo ho na ňu nanesiete. Ak však vydržíte a masku budete aplikovať denne aspoň 10-14 dní, výsledky vás ohromia. Vaša pleť bude jemnejšia, hebký a uvidíte aj vyplnenie tkaniva, ktoré sa prejaví pevnejšou pokožkou, čo bude mať za následok zjemnenie vrások. Dáte sa na to? Výsledok by vás určite potešil.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc

Najnovšie články