10 bežných chýb, ktoré my ženy robíme na dennom poriadku a robia nás staršími. Najviac ma šokoval bod. č. 8

Lucia Mužlová

Make-up môže veľakrát posilniť a pozdvihnúť naše sebavedomie. Snažíme sa zvýrazniť to, čo je na nás pekné, a teda najkrajšie rysy našej tváre a taktiež „oživujeme“ našu pleť. Niekedy si však môžete všimnúť, že dámy vyzerajú s make- upom staršie. Ak to poviem zjednodušene, treba zvoliť dobrú stratégiu a možno zmeniť niektoré zaužívané ťahy a výsledný efekt môže byť skvelý. Ak sa chcete vyhnúť niektorým bežným chybám, ktoré vám pridávajú niekedy aj desať rokov, tento článok by pre vás mohol byť užitočný.

Článok pokračuje pod videom ↓

Príliš veľa make-upu a korektoru.

makeup10
brightside.me

Niekedy, keď chceme vytvoriť krásny efekt, krásnu pleť, používame príliš veľa korektoru a make-upu. Ak navyše použijete zlý odtieň a nanesiete ho veľa, zanesiete svoje póry, zvýrazníte vrásky a pleť bude pôsobiť nepekným, „zmaľovaným“ dojmom. Prvým krokom k úspechu je vybrať ten správny odtieň a s make-upom pracovať hlavne s citom. Niekedy je menej viac.

Veľa maskary na spodných mihalniciach.

makeup9
brightside.me

Áno, trochu maskary na spodných riasach môže oči otvoriť a zvýrazniť. V prípade, že to preženiete, upriamite pozornosť na vrásky okolo očí a aj na kruhy pod očami. Skúste spodné riasy namaľovať len zľahka a radšej pozornosť venovať riasam na vrchnom viečku.

Nesprávny odtieň rúžu

makeup8
brightside.me

Verte či nie, rúž na perách môže urobiť zázraky. Nebojte sa experimentovať so sýtymi a nezvyčajnými farbami. Je to totiž hit tejto sezóny. Tmavšie farby pery zužujú, a naopak, svetlejšie im dodajú trochu objemu. V kurze sú taktiež matné rúže, ktoré vyzerajú naozaj skvelo. Stačí si len vybrať.

Zlé nanesenie tmavých očných tieňov

makeup7
brightside.me

Aplikácia tmavých tieňov na celé viečko zbytočne ženu zostaršuje. Pokiaľ samozrejme nemáte výrazné večerné líčenie na nejakú príležitosť. Vtedy si myslím, že je to v poriadku. Na bežné denné líčenie skúste na celé viečko naniesť svetlý tieň a do ohybov tmavší. Vytvoríte veľmi moderný a svieži look, ktorý svedčí naozaj každému.

Tmavá linka na spodnom viečku

makeup6
brightside.me

Ak si namaľujete spodnú linku, vaše oči budú pôsobiť užšie. Tu platí to, čo v predchádzajúcom bode. Pokiaľ sa jedná o výrazné líčenie alebo chcete mať mačacie oči, je to v poriadku. Ak však nechcete výrazné oči, zvoľte napr. hnedú, svetlejšiu ceruzku.

Líčka maľované

makeup5
brightside.me

Rozlúčte sa s tmavými a intenzívnymi farbami. Je čas obrátiť svoju pozornosť na prirodzené odtiene, ľahké tóny, ktoré sú skôr doružova alebo broskyňova. Čím sme staršie, tým viac musíme odtiene prispôsobovať našej bohužiaľ starnúcej pleti. Pamätajte, že so svetlými odtieňmi bude vaša pokožka pôsobiť sviežejšie a mladšie.

Príliš výrazné obočie

makeup4
brightside.me

Aj keď je hrubé a husté obočie v móde, dbajte na to, aby bolo stále upravené. Snažte sa zladiť farbu vášho obočia s prirodzenou farbou vašich vlasov, dokonca by obočie malo byť o odtieň svetlejšie. Príliš tmavé farby môžu pôsobiť ako päsť na oko.

Oblasť pod očami

makeup3
brightside.me

Tmavé kruhy pod očami predstavujú problém pre mnoho žien. Ako starneme, nedokonalosti sú stále zreteľnejšie. Použitie hrubej vrstvy korektoru ich len viac zvýrazňuje. Nanesením jemnej vrstvy a správneho odtieňu vám uškodiť nemôže, no pamätajte, že korektor musíte vždy dobre zapracovať a jemne zapúdrovať. Ak nanesiete veľa púdru, zalezie vám do vrások a sme opäť na začiatku.

Ceruzka na pery

makeup2
brightside.me

Kontúrovacia ceruzka na pery, alebo aj kontúrka, je skvelý pomocník. Pomocou nej môžete vykresliť dokonalý tvar pier. Vždy vykresľujte prirodzenú hranicu pier. Nie je nič horšie ako hrubo orámované, neprirodzené pery. Začnite od stredu vrchnej pery a vykresľujte smerom do strán. Zvoľte buď prirodzený odtieň, alebo teda prispôsobte farbu rúžu danej kontúrke.

S púdrom vždy opatrne

makeup1
brightside.me

Púder na záver vždy zjednotí vašu pleť a slúži na korekciu nejakých tých „posledných“ nedokonalostí, ktoré nezakryli ani korektor a make-up. Tu však platí, že čím menej, tým lepšie. Stačí jemná vrstva a ak nemáte zrovna mastnú pleť, tak zapúdrujte len T-zónu, čo znamená bradu, nos a čelo. V opačnom prípade zdôrazníte šupinky na tvári a vaša pleť bude pôsobiť suchým dojmom.

Pozri aj: Vnučka dopriala svojej 70-ročnej babičke premenu a zmenila ju na nepoznanie! Video sa okamžite stalo hitom

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

Najnovšie články