Pomocou tohto domáceho receptu sa navždy zbavíte stareckých škvŕn na rukách, tvári a dekolte

Lucia Mužlová

takprosto.cc

Starnutie je prirodzené. Prináša nám skúsenosti, zážitky s deťmi, neskôr s vnúčatami, no niekedy spolu so starnutím prichádzajú aj tzv. starecké škvrny. Tie môžu byť spôsobené slnečným žiarením, ale aj hormonálnymi zmenami. Pigmentové škvrny sa objavujú najmä na rukách, dekolte a na tvári. K ich vzniku prispieva aj nedostatok vitamínov, genetické predispozície, či dokonca aj ochorenie pečene.

stareckeskvrny5
liveinternet.ru

Všeobecne platí, že starecké škvrny nie sú hrozbou pre zdravie, no jedná sa skôr o kozmetický problém. My v redakcii sme sa dopátrali k skvelému domácemu receptu, ktorý vás viditeľných škvŕn zbaví, a to dokonca celkom účinne.

Na prípravu budete potrebovať len dve veci a kúru môžete absolvovať v pohodlí domova. Nie je nič lepšie, ako využiť to, čo nám matka príroda poskytuje.

Budete potrebovať: 

červenú cibuľu

jablkový ocot

Postup:

Cibuľku narežeme na menšie pásiky.

stareckeskvrny3
takprosto.cc

Následne cibuľu vložíme do mixéru a pridáme jablkový ocot. Pridajte cca 1 dcl, podľa množstva cibule. Celú zmes dobre rozmixujte nahladko.

stareckeskvrny2
takprosto.cc

Pomocou vatového tampónu si tekutinu aplikujte na pigmentové škvrny. Postup môžete opakovať jedenkrát denne, prípade aj viac, podľa potreby. Už po 2 až 4 týždňoch aplikácie budete vidieť skvelé výsledky. Vaša pokožka získa opäť jednotnú farbu a starecké škvrny postupne vyblednú.

stareckeskvrny4
takprosto.cc

Ak máte extrémne citlivú pokožku, túto kúru vám neodporúčam, resp. sa radšej poraďte so svojím kožným lekárom.

Aj keď je táto kúra skvelá, lepšie urobíte, ak budete starecké škvrny riešiť preventívne, ešte predtým, ako sa vyskytnú. Ich vzniku predídete každodennou starostlivosťou o pleť a používaním ochranného faktoru, pokiaľ ste na slnku. Ruky je potrebné krémovať pravidelne, každý deň a popravde, slnku je lepšie sa vyhnúť.

Pozri aj: Ako to táto 82-ročná svetová ikona robí? Sophia Loren prezradila svojich 5 tajomstiev krásy a vitality

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

0
Komentovať