Elegancia, prírodné látky a jednoduché strihy. Štýl vhodný pre dámy nielen nad 50 rokov!

Mary

Elegancia, pestré farby, viac vrstiev oblečenia, voľnosť a jemné materiály – to je Boho štýl. Tento trend sa stal neoddeliteľnou súčasťou módneho priemyslu. Momentálne zažíva tzv. druhý dych mladosti. Úplná sloboda farieb a materiálov vám dodá pocit pohody, harmónie a naviac sa budete cítiť voľná a krajšia ako kedykoľvek predtým. Inšpirujte sa niektorými nápadmi. 

móda 1
takprosto.cc

Pripravili sme si pre vás zopár návrhov, ako Boho štýl nosiť. Tu je niekoľko z nich.

Stratifikácia

Inak povedané aj vrstvenie oblečenia. Vyskúšajte si tento štýl, je len o vašej fantázií. Vesta s košeľou a veľkým šálom, dlhá sukňa s oversize svetrom a pohodlnými sandálkami. Nič vám nebráni v kombinácií viacerých vrstiev oblečenia, farieb či vzorov. Aby však váš outfit nevyzeral fádne, doplňte ho o šperky z prírodných materiálov, napríklad kameňov alebo polodrahokamov či ručne vyrábaných doplnkov.

móda 2
takprosto.cc
móda 3
takprosto.cc

Textúra

Boho štýl zahŕňa kombináciu látok typovo úplne odlišných textúr, vzorov a farieb. Bavlna, ľan, čipka, hrubá tkanina, strapce či pletený vzor. Toto všetko môžete nakombinovať do jedného outfitu. Tento štýl teraz vidíme nielen na prehliadkových mólach, ale dostáva sa aj do ulíc a je naozaj prekrásny. Sloboda kombinácií dodáva ženám nielen na elegancii, ale aj na odvahe prejaviť svoju skutočnú vášeň k móde.

móda 4
takprosto.cc
móda 5
takprosto.cc

Volány, záhyby, nariasená látka

Aj tie zdanlivo najjednoduchšie materiály získajú na vážnosti ak použijete týchto pár povrchových úprav. Všetky druhy volánikov, veľkých volánov, záhybov a nariasených častí látky dodávajú šatám neskutočnú ľahkosť a eleganciu. Boho štýl sa vyjadruje najmä pomocou týchto malých detailov. Určite ich vyskúšajte do svojho outfitu aplikovať.

móda 6
takprosto.cc

Handmade

V móde všetci preferujeme exklúzivne kúsky, ktoré má len málo ľudí alebo nikto. Tento typ myslenia má svoje miesto hlavne v Boho štýle. Ručne vyrábané šperky, doplnky, ale aj ručne šité šaty. Všetko toto môžete doma vyskúšať a poskladať si taký outfit, ktorý zaručene nikto iný nemá. S prírodnými materiálmi viete veľmi dobre pracovať a ešte lepšie ich kombinovať, sú to napríklad meď, striebro, ale aj prírodné kamene či drevo. Veľmi štýlovo vyzerá aj slamený klobúk v neobvyklom tvare alebo látkový klobúk posiaty rôznymi doplnkami alebo šperkami.

móda 7
takprosto.cc
móda 8
pinterest.com

Pokiaľ máte záľubu vo farbách a kreslení, kľudne si trúfnite aj na takúto originálnu šatku. Dodá vám šmrc, eleganciu a je naviac skvelou alternatívou pre ozvláštnenie outfitu. Nemusíte mať vždy na seba veľa šperkov, úplne postačí takýto doplnok v podobe šatky.

móda 9
takprosto.cc

Boho štýl je len o vašej odvahe a fantázii. Kombinovať môžete naozaj akékoľvek typy látky, vzory, ale aj farby a druhy oblečenia. Dodajte svojmu outfitu originalitu a šmrnc. Skúste použiť výraznejšie farby ako je zelená, modrá, žltá či bordová. Vytvárajte si vlastné outfity v pohodlí domova. Teraz je Boho štýl na vrchole, tak ukážte svetu svoju osobnosť. Dajte nám vedieť, ktorý outfit sa vám páčil najviac.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc

0
Komentovať