10 úžasných vlasových tipov pre všetky ženy: Chcete vyzerať minimálne o 5 rokov mladšie? Potom by ste mali vedieť toto!

katka

My ženy sa v otázke vlasového stylingu rozdeľujeme do dvoch skupín. Prvá skupina svojej korune krásy neprikladá veľkú dôležitosť a nosí ten istý účes, farbu či strih aj niekoľko rokov. Jednoducho sa cítia pohodlne v tom, na čo sú zvyknuté. Druhá skupina žien je pravý opak. Snažia sa držať krok s dobou a účes prispôsobujú tomu, čo je práve „in“.

Článok pokračuje pod videom ↓

Strih, farba a dĺžka vlasov je však pri vytváraní harmonického a sviežeho vzhľadu oveľa dôležitejšia ako by ste si možno mysleli. Nesprávne zvolený účes vám pridáva roky navyše a zdôrazňuje nedokonalosti tváre či pleti. Malou úpravou môžete zmeniť naozaj veľa a naopak, niekedy je lepšie v snahe byť trendy ubrať. Nie všetky novinky, ktoré diktuje svet módy, sú šité priamo pre nás.

Strih

Pokiaľ ide o typy strihu je to samozrejme individuálne, no vlasy by mali mať jednoznačne objem a mali by pôsobiť zdravo a sviežo. Najlepší spôsob, ako dosiahnuť mladistvejší vzhľad, je vsadiť na vrstvené účesy. Pokiaľ máte svoje vlasy rada kratšie, zvoľte zostrih do postupna a účes v štýle nedbalej elegancie. Na prvý pohľad neposlušné pramene, ktoré sem-tam zablúdia na váš krk alebo tvár, vám dodajú šmrnc a uberú pár rokov.

bogomolov.lv

Farba

Vo všeobecnosti platí, že svetlejšie odtiene pôsobia omladzujúco a tmavá farba, špeciálne čierna, nám na veku skôr pridá ako uberie. Pri výbere odtieňa by ste však mali byť opatrné. Ženy sa mnohokrát mylne domnievajú, že sa im blond nehodí, čo vôbec nemusí byť pravda. Niektoré z nás sú totiž chladné typy a niektorým sa, naopak, hodia skôr teplejšie odtiene. Preto, ak zvolíte nesprávnu intenzitu farby, konečný efekt môže byť úplne opačný ako ste očakávali. Odporúča sa, aby ste si vlasy nezosvetlili o viac ako dva, alebo tri odtiene ako je vaša prirodzená farba.

pretty-hairstyles.com

Ak patríte medzi ženy, ktoré by na zmenu šli radšej postupne alebo s odfarbovaním zatiaľ nemáte skúsenosti a nie ste si istá, či by to bolo správne riešenie pre vás, zvoľte melír. Na jeho hustote a intenzite sa dohodnite s kaderníkom. Jednoznačne sa odovzdajte do rúk odborníka, pretože farby dostupné v obchodoch sú veľmi nespoľahlivé.

rs.izum.ua

Dĺžka

Krátke vlasy sa spájajú s aktívnym životným štýlom a mladíckou energiou. Práve preto by sme mali s narastajúcim vekom voliť skôr kratšie účesy. Pri zostrihu „na chlapca“ si ale treba dať pozor. Extrémne krátke vlasy zdôrazňujú našu tvár, ktorá vekom stráca flexibilitu a pružnosť. Dĺžka, ktorou nič nepokazíte, sa nachádza v rozpätí od brady po strednú úroveň krku.

bogomolov.lv

Objem

Objem hrá v celkovej úprave účesu veľmi dôležitú rolu. „Spľasnuté“ vlasy pôsobia nezdravým dojmom a pridávajú nám roky navyše. Avšak všetkého veľa škodí, preto by ste nemali zachádzať do extrému. Pred návštevou kaderníka by ste sa mali zamyslieť nad tým, koľko času denne ste ochotná  úprave účesu venovať. Na základe vašich časových možností a zručnosti, vám odborník pomôže zvoliť ten správny strih, ktorý nebude vyzerať dobre len tesne po odchode z kaderníctva. Taktiež vás nasmeruje ohľadom úpravy a vhodných prípravkov na každodenné použitie, aby ste svoje vlasy zbytočne nezaťažovali a nezničili.

topnews.in  dep.com.vn

Ofina

Ofina pôsobí veľmi omladzujúcim a dievčenským dojmom. Skryje vysoké čelo a jeho nedokonalosti či vrásky. Taktiež zvýrazní oči a tým odpúta pozornosť od iných chybičiek krásy na vašej tvári. Ak sa pre ňu rozhodnete, je dôležité prihliadnuť na jej tvar a hustotu. Špeciálne v lete by ste mali kvôli vysokým teplotám zvoliť jej „dlhšiu“ a nie príliš hustú verziu, aby ste ju mohli minimálne pri manuálnej práci skrotiť a vypnúť pomocou sponiek.

facebook.com

Cestička

Cestička na stred je veľmi zaužívaný spôsob rozdelenia vlasov. Nie je to však to najšťastnejšie riešenie. Špeciálne vo vyššom veku. S cestičkou na stred pôsobíte prísnejšie a staršie. Ak sa s ňou skúsite pohrať, zistíte, že pri jej posunutí len o pár centimetrov na stranu, dodáte vaším vlasom úplne nový rozmer. Budú pôsobiť živšie a dodáte im opticky väčší objem. Vaše oči budú vyzerať väčšie a zažiaria.

interfax.by interfax.by

Každodenný styling

Ako sme už spomínali vyššie, rovné a „ulízané“ účesy nám  s mladším vzhľadom rozhodne nepomôžu. Avšak, ak ste zástankyňou tohto štýlu a ste naň zvyknutá, skúste ho aspoň mierne oživiť. V prípade, ak nosíte vlasy v pevne stiahnutom chvoste, vytiahnite si pár pramienkov a nechajte ich volne spustené popri tvári. Ak patríte k ženám, ktoré nosia vlasy radšej rozpustené, vyskúšajte jemné vlny alebo siahnite po štýle nedbalej elegancie. „Strapaté“ účesy sú aktuálne veľmi in.

Spoločenské účesy

Ak sa chystáte na spoločenskú udalosť, zabudnite na vysoko vyčesané, natupírované a neprirodzene pôsobiace účesy. Na veku vám rozhodne neuberú, práve naopak. Ak chceme vyzerať mlado a sviežo, mali by sme zvoliť niečo úplne iné. Výborným príkladom je Amy Adams, ktorá stavila na dievčenské vrkôčiky, ktoré jej dodali šmrnc a iskru. Nebojte sa hravosti a skúste niečo nové, pretože nech ide o akúkoľvek príležitosť, spoločenský účes by mal v každom prípade pôsobiť taktiež prirodzene.

pinimg.com, pinterest.com

A ešte niekoľko tipov na záver:

  • Prehnané používanie prípravkov na úpravu vlasov nie je najlepšie riešenie. Pokiaľ to nie je nevyhnutné, pokúste sa im vyhnúť. Príliš veľa laku, gélu či tužidla naše vlasy poškodzuje a na účese ich použitie jednoducho vidno. Pamätajte, menej je niekedy viac.
  • Na úpravu vlasov používajte len kvalitné a overené prípravky.
  • Čo sa týka doplnkov, vyhnite sa detským sponkám, zamatovým čelenkám a krikľavým farbám.
  • Pokiaľ sa rozhodnete pre vlny, určite zvoľte väčšie a volnejšie, malé by vám pridali roky navyše, a i keď pôsobia hravo a dievčensky, tento efekt môže byť úplne opačný, ak máte po tridsiatke.
  • Aby vaše vlasy vyzerali čo najlepšie, musíte sa postarať o to, aby boli čo najzdravšie. Zničené vlasy nie sú dobrou vizitkou žiadnej ženy. Dajte si záležať na ich výžive zvnútra i zvonku. Vyhnite sa drastickým zásahom a agresívnym prípravkom čo možno najviac, najlepšie úplne.

zdroj: babskeveci.sk (Katka), brightside.me