Odhaľte s nami tajomstvo bezchybnej, pružnej a tónovanej pleti. Keď som si urobila túto domácu masku, moja pleť sa zmenila na nepoznanie

Lucia Mužlová

Olej z ľanového semienka je naozaj liekom, čo sa starostlivosti o pleť týka. Používa sa samozrejme aj do varenia, ako liečivo, a aj v kozmetike. Táto maska sa široko ďaleko využíva najmä na zlepšenie stavu pokožky tváre, ale aj celého tela a vlasov. Zloženie ľanového oleja je naozaj skvelé. Obsahuje vitamíny F, A a E, ktoré podporujú intenzívnu výživu, hydratáciu pokožky a chránia ju pred starnutím.

Článok pokračuje pod videom ↓
lan1
takprosto.cc

Takúto masku si môžete už dnes sami vyrobiť, a ak radi skúšate domáce babské recepty, určite choďte do toho, nebudete ľutovať.

Budete potrebovať:

1PL ľanových semienok

60 ml vody

Postup:

Pripravíme si nádobu, do ktorej nasypeme ľanové semienka a zalejeme ich potrebným množstvom vody. Nádobu uzavrite a dobre premiešajte.

lan2
takprosto.cc

Následne nádobu otvoríme a cez vrch položíme servítku. Semienka necháme lúhovať približne 3 hodiny.

lan3
takprosto.cc

Po stanovenom čase sa uvoľnia všetky potrebné látky. Preceďte semienka cez sitko a účinnú látku, teda tekutinu a pomocou tampóniku ju aplikujte na očistenú tvár a krk, pokojne aj na vlasy.

lan4
takprosto.cc

Naneste aspoň 5 vrstiev, pričom každú z nich nechajte najskôr zaschnúť.

lan5
takprosto.cc

Po nanesení všetkých vrstiev si pokojne ľahnite a relaxujte so zatvorenými očami cca 20 minút. Následne je potrebné masku zmyť teplou vodou a aplikovať výživný krém. Tento postup by ste mali opakovať pravidelne, každý deň. Prvé výsledky uvidíte už po prvom týždni.

Nezabudnite sa tento domáci babský recept podeliť aj so svojimi priateľkami a zdieľajte ho.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

Najnovšie články