Dlho ma trápili suché a popraskané päty a na pedikúru so míňala veľa peňazí. Potom som zistila, že mi postačia aj tieto 2 veci, ktoré využívam každý deň

Monizz

Prestaňte plytvať peniazmi na drahé kozmetické produkty, ktoré vám majú zaručiť nádherne hladké a jemné nohy a vyskúšajte silu, ktorú ponúka sama matka príroda. Ani tá najskúsenejšia pedikérka vám kožu na chodidlách nezjemní prirodzenejším spôsobom ako je tento.

Článok pokračuje pod videom ↓
takprosto.cc

Drsné päty, ktoré praskajú a odlupuje sa z nich koža, naozaj nie sú príjemným obrazom pre nikoho, s kým sa stretnete a už vôbec nie pre vás. Agresívne pilovanie niekedy vedie k tomu, že si spôsobíme ešte väčšie rany a vytúžené sandále či šľapky si tak nemôžeme obuť prinajmenšom ďalší týždeň. A to už vôbec nehovoríme o bolesti. Jediný pohľad na neupravené a zanedbané chodidlá môže pokaziť dojem aj z ten najkrajšej ženy na svete. Pripravte si pedikúru v pohodlí domova z ponuky našej prírody. Postačí vám jedine mlieko.

Kozmetika minulosti

Už Kleopatra vedela, prečo sa kúpe v mlieku. Jej pokožka bola po týchto kúpeľoch vraj taká jemná, zamatová a mladá, akoby bola detská. Mlieko v sebe ukrýva obrovské množstvo prospešných látok, a to najmä na kožu. Vychutnajte si to. Ten pohľad na vaše nohy bude stáť za to.

takprosto.cc

Vylejte do malého hrnca jeden väčší pohár mlieka a ohrejte ho. Dajte však pozor, aby ste mlieko nedostali do varu. Má byť len teplé, nie horúce.

Mlieko vylejte do menšieho lavóra alebo do inej nádoby a namočte doň chodidlá. Potom vsypte ešte dve polievkové lyžice sódy bikarbóny.

takprosto.cc

Nohy nechajte v mliečnom kúpeli aspoň 10-15 minút, aby koža zmäkla a nasiakla potrebné látky. Potom si päty opatrne ošetrite a spravte potrebnú pedikúru. Zavŕšte ju kúpeľom v teplej vode a nezabudnite svoje chodidlá nakrémovať. Ak trpíte suchými chodidlami, potom je najlepšie dopriať im poriadne mastný krém. Takúto pedikúru preto robte radšej na noc. Jednak sa koža lepšie zregeneruje a jednak sa vám nebude šmýkať v topánkach.

Pamätajte si však, že o nohy sa treba starať skôr než sa dostanú do žalostného stavu. Mliečnu kúru im môžete dopriať pokojne aj dvakrát týždenne. Na noc si nohy krémujte mastným krémom a obúvajte si na nohy bavlnené ponožky. Lepšie sa premastia a do rána nebudú suché ako predtým. Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

zdroj: babskeveci.sk (Monika), takprosto.cc