Dlho ma trápili vrásky na krku a ochabnutá koža na rukách. Potom som však objavila niečo, vďaka čomu moja pokožka doslova omladla

Mary

Častým prejavom starnutia kože je strata kolagénových a elastínových vlákien, čo spôsobuje, že je naša koža ochabnutá. Stráca elasticitu, pružnosť a zároveň aj vodu. Všetky tieto prejavy sú viditeľné v podobe vrások, ochabnutého svalstva či suchej, alebo naopak, veľmi mastnej pokožky. 

Článok pokračuje pod videom ↓
koža 1
takprosto.cc

Týmto prejavom sa však vieme účinne vyhnúť. Na zdravú pokožku vplýva veľa faktorov. Sú to napríklad strava, hormonálne poruchy, drastický úbytok hmotnosti, pohyb či celková životospráva.

Nemusíte však zúfať, existuje účinný spôsob, ako môžete ochabnutú pokožku obnoviť.

Gáfrový olej

Gáfor je rastlina veľmi podobná škorici, získava sa zo stromov z čeľade gáfrovikovitých. Je veľmi populárnym pomocníkom pri starostlivosti o pleť a vlasy. Gáfor bol objavený pred mnohými rokmi na ďalekom východe. V ajurvédskej medicíne ho ľudia používali hlavne na zvýšenie obranyschopnosti.

koža 2
natureloc.com

Dnes sa už z neho vyrábajú rôzne mastičky či oleje. Gáfor má mnohé priaznivé účinky. Sú to napríklad liečba akné, zjemnenie hlbokých vrások, ale zároveň sa používa aj na podporu rastu vlasov. Vďaka bohatému zloženiu a schopnosti obnoviť bunky v našom tele má tento produkt skvelé účinky na starnúcu a ochabnutú kožu. Gáfor totiž napomáha prekrviť našu kožu, čo zároveň pomáha aj rýchlejšej obnove buniek.

koža 3
takprosto.cc

Pri používaní gáfru by ste však mali byť veľmi opatrní. Tento olej je známy tým, že má prenikavú vôňu a silné účinky. Nemali by ho používať ľudia trpiaci epilepsiou a precitlivenosťou na liečivá.

Káva

koža 4
pixabay.com

Hlavnou zložkou kávy je, ako všetci vieme, kofeín. Kofeín je skutočným pomocníkom pri strate pružnosti koži, pri opuchoch či odstránení tmavých kruhov pod očami.

Káva napomáha stimulovať krvný obeh, preto je skvelou alternatívou pri boji s ochabnutou pokožkou a dokonca aj s celulitídou. Káva taktiež v našom tele aktivuje látkovú výmenu, čo spôsobuje lepšiu pružnosť pokožky. Zároveň dokáže káva zamedziť vzniku rakoviny kože.

Kozmetická hlina

koža 5
viroutendencia.com

Kozmetická hlina patrí medzi najlepšie spôsoby, ako dbať o svoju pokožku. Obsahuje veľa minerálnych látok a stopových prvkov, ktoré majú priam zázračný vplyv na pokožku. Používa sa ako pleťová aj telová maska, ale ja ako peeling či zábaly. Kozmetická hlina má rôzne účinky, ktoré sú rozdelené podľa farieb: biela, modrá, zelená, ružová, červená, čierna. Pri boji s ochabnutou pokožkou odporúčame modrú a čiernu hlinu. 

Ako si vyrobiť domáci zábal? Recept a celkové použitie vyššie uvedených surovín je veľmi jednoduché a z konečného efektu budete sami milo prekvapení.

Budete potrebovať:

2 polievkové lyžice kávy (zrnkovú kávu si klasicky zalejte a odoberte usadeninu)

0,5 až 1 čajovú lyžičku gáfrového oleja

2 polievkové lyžice kozmetickej hliny

Ako na to?

Prvé, čo musíte urobiť, je pripraviť si hlinu podľa návodu na obale. Kozmetická hlina by mala mať konzistenciu podobnú hustej smotane.

Do hliny pridajte gáfrový olej a kávovú usadeninu. Všetko spolu poriadne premiešajte.

koža 6
takprosto.cc

Takto pripravenú zmes naneste na postihnuté oblasti pokožky. Následne si túto časť zabaľte s potravinovou fóliou a uterákom alebo dekou (niečím, čo vám zabezpečí teplo). Zábal takto nechajte pôsobiť aspoň 30 minút. Po dobe pôsobenia si zmes umyte teplou vodou a naneste hydratačný krém.

koža 7
takprosto.cc

Tento postup zopakujte 10-krát po dobu 2 – 3 týždňov. Výsledok budete vidieť už po prvej aplikácií. Vaša pokožka bude hladšia, jemnejšia na dotyk a zároveň pružnejšia ako kedykoľvek predtým.

Určite tento trik vyskúšajte a dajte nám vedieť ako sa vám páčil.

zdroj: babskeveci.sk (Marianna), takprosto.cc

Najnovšie články