Dlho som sa trápila s viditeľnými fľakmi a škvrnami na rukách. Potom mi priateľka poradila toto a celoživotný boj sa stal minulosťou

Monizz

Mnoho ľudí má s pigmentovými škvrnami a fľakmi problémy už v mladosti, no najčastejšie prepuknú po štyridsiatke až päťdesiatke. Je to tak trochu neklamný znak toho, že už nie sme najmladší. Ak takéto škvrnky vyskočili aj vám, a nemuselo to byť len na rukách, máme liek na to, ako ich odstrániť.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Klasická cibuľa je liekom na rôzne kožné neduhy, medzi najznámejšie patrí asi uštipnutie bodavým hmyzom. Keď si prerezanú cibuľu priložíte ihneď po bodnutí na boľačku, opuch by sa ani nemal stihnúť dostaviť a miesto navyše ešte aj vydezinfikujete. Cibuľa má však ďaleko viac pozitívnych účinkov, a to nielen na imunitu a zdravie, ale aj na estetické záležitosti.

Ako odstrániť pigmentové škvrny?

O pigmentových škvrnách sa ľudovo hovorí aj ako o stareckých fľakoch. Tento tak trochu dehonestujúci názov robí z ľudí akési strašidlá, ktorých sa neradno chytať, lebo by ste ešte niečo mohli chytiť. Pigmentové škvrny však nijako nesúvisia s kožným ochorením, iba s vekom sa strácajúcim kožným farbivom. Niekoho to postihnúť môže a niekoho zas nie. Ak patríte do tej prvej skupiny, vyskúšajte tento babský recept.

pixabay.com

Pripravte si:

2 PL čerstvej cibuľovej šťavy

2 PL octu

Obe tekuté ingrediencie zmiešajte a aplikujte vodičku na problémové časti. Môžete pokojne použiť aj celú cibuľu, ktorú s octom  jednoducho pomixujte na kašu. Po natretí rúk, alebo iných miest na tele nechajte zmes pár minút pôsobiť a potom ju zmyte. Ak to budete robiť naozaj pravidelne, teda aspoň raz za deň, za dva týždne pigmentové škvrny celkom zmiznú a vy sa budete len udivene pozerať, ako je to možné.

pexels.com

Neexistuje lacnejšia, zdravšia a menej invazívna kozmetická metóda. Nemusíte do nej investovať takmer nič, okrem svojho času. A ten snáď stojí za to, aby boli vaše ruky, tvár či krk opäť svieže a bez nepríjemných fliačkov. Ak sa vám trochu bridí predstava rúk smradľavých od cibule, potrite si ich predtým citrónovou kôrou a prípadne to urobte aj po aplikácii cibuľovej zmesi. Citrónová kôra je jednak aromatická a jednak obsahuje esenciálne oleje, ktoré na koži urobia povlak proti zápachu.

pixabay.com

I keď sa pigmentové škvrny nepovažujú za defekt, mnohým ľuďom môžu život znepríjemňovať. Pozor dajte jedine vtedy, ak sú vaše pigmentové fľaky iného pôvodu než je jednoducho pribúdajúci vek.

Vyskúšate? Dajte nám vedieť v komentároch.

Pozri aj: Vyskúšala som túto zlatú masku, ktorá mi vrátila pleť tridsiatničky! Stačí naniesť na navlhčenú pleť, nechať 10 minút pôsobiť a …

zdroj: babskeveci.sk (M)