Vyskúšali sme 15 kozmetických tipov a trikov z internetu a zistili sme, ktoré naozaj FUNGUJÚ, a ktoré naopak NEFUNGUJÚ

Gabriela Kinčoková

Existuje naozaj mnoho trikov a tipov nato ako byť krásna. Je toho naozaj plný internet a preto veľa z nich nemusí byť pravdivých. Určite nie všetkým treba veriť, aby to pre vás nespôsobilo opačný efekt. Prinášame vám teda triky, ktoré fungujú a naopak aj tie, ktoré sú nezmyselné.

Článok pokračuje pod videom ↓

#1 Zväčšenie poprsia kontúrovaním

Foto: unsplash

Veľmi veľa žien v dnešnej dobe trpí pochybnosťami o veľkosti svojho poprsia. Prinášame vám trik, ktoré síce vaše poprsie značne zvýrazní, ale nie je veľmi vhodný do teplých dní alebo ak sa chystáte k vode. Poprsie si môžete vytvoriť sami a to kontúrovaním. Tento trik je užitočný napríklad vtedy ak si chcete vytvoriť peknú profilovú fotku.

#2 Krásne kučeravé vlasy a to len pomocou ceruzky

Foto: unsplash

Nemusíte míňať veľké sumy peňazí na kulmy alebo žehličky. Tento trik naozaj zaručene funguje a vytvorí vám dokonalé husté kučery. Obtočíte si vlasy okolo ceruzky a následne žehličkou prejdete po ceruzke. Najťažšie na tom celom je nehýbať ceruzkou aby sa jemné vlasy nezošuchli. Najlepšie bude ak vám pri tomto triku bude niekto asistovať. FUNGUJE!

#3 Hrebeň pred česaním utrite utierkou a viac nebude elektrizovať

Foto: unsplash

Takto tento trik naozaj funguje! Keďže hrebeň je nabitý statickou elektrinou utretie vlhčenou utierkou statickú elektrinu odstráni. Aby ste však nemuseli neustále kupovať vlhčené utierky a utierať hrebeň, veľmi dobrý nápad je si kúpiť napríklad drevený hrebeň a tak zabudnúť už navždy na ten plastový. FUNGUJE!

#4 Zahrejte kliešte na mihalnice a budú lepšie fungovať

Foto: unsplash

Hovorí sa, že pred použitím kliešťov na mihalnice by ste ich mali zahriať. Pravdepodobne je to myslené na kliešte, ktoré mali starú gumičku. Pri nahriatí starej gumičky nastane to, že zmäkne a tak vaše riasy aj trochu zvlní. Avšak najlepšie čo môžete urobiť je, že vymeníte starú gumičku za novú. NEFUNGUJE!

#5 Plochý štetec si môžete jednoducho vytvoriť

Foto: unsplash

Pre dokonalý make-up je dôležité použiť tie správne kozmetické štetce. Ak sa vám však nechce míňať peniaze na štetce, niektoré z nich si jednoducho môžete vytvoriť aj sami doma. Obyčajný štetec zopnite dvomi sponkami z každej strany a tak vám vznikne plochý štetec. Nanášanie takýmto štetcom je trošku náročnejšie ale FUNGUJE to!

#6 Na fixáciu obočia pomôže lak na vlasy

Foto: unsplash

Na to aby vaše obočie malo krásny tvar a aby pekne stálo netreba mať doma gély na obočie. Jednoducho tento efekt vytvoríte aj lakom na vlasy. Stačí keď na kefku na obočie nastriekate lak na vlasy a následne nanesiete na obočie. FUNGUJE!

#7 Z vazelíny a očných tieňov môžete vytvoriť rúž

Foto: unsplash

Ak vám ani jeden rúž z obchodu nesadol je čas vytvoriť si vlastný. Je to úplne jednoduché a tak sa budeme môcť pýšiť vlastnými rúžmi. Len zmiešate očné tiene ľubovoľnej farby spolu s vazelínou. FUNGUJE!

#8 Sponka vám pomôže vytvoriť perfektnú linku

Foto: unsplash

To ako nakresliť dokonalú linku si vyžaduje hodiny a hodiny tréningu. Na tom sa určite zhodneme všetci. Prinášame trik, ktorý vám s tým však pomôže. Použite klasickú sponku, ktorú používate do vlasov. Jej koniec priložte k oku a obkreslite. Kým vám to však dokonale vyjde, určite to bude potrebné skúšať viackrát. No tréningom sa do toho dostanete a bude to FUNGOVAŤ!

#9 Detský púder pomôže rozjasniť vašu pleť

Foto: unsplash

Detský púder pohltí zbytočný lesk a rozjasní vašu pleť. Tomuto triku by sa mali vyhýbať najmä ženy, ktoré majú veľmi suchú pleť, pretože by mohla pôsobiť ešte suchšie. Takisto nepekne to môže pôsobiť aj na mastnej pleti. Najlepšie je používať tento trik znovu pri fotografiách, ale FUNGUJE!

#10 Sušte vlasy bavlneným tričkom

Foto: unsplash

Je známe, že bavlna sa správa k vlasom jemnejšie ako uterák a nezlomí štruktúru vlasov. Treba mať ale tričko so 100% bavlnou a vtedy dokáže vysušiť vlasy dokonca skôr ako uterák. Samozrejme nebudete meniť uteráky za tričká, ale napríklad na takom výlete je to dobrý nápad. FUNGUJE!

#11 Ak sa vám nedá otvoriť lak na nechty namažte ho vazelínou

Foto: unsplash

Tak s týmto sa stretlo už určite mnoho žien. Kúpite si nový lak, nechty si nalakujete, avšak znovu ho použijete až o pol roka. Zrazu však nejde otvoriť. Na tento problém je jedno riešenie. Ešte pred prvým použitím namažte „krk“ laku vazelínou a tento problém nadobro skončí. FUNGUJE!

#12 Suchá ceruzka ožije ak ju nahrejete

Foto: unsplash

Ak ste si kúpili ceruzku a dlho ste ju nepoužívali, mohlo sa stať, že vám začala schnúť. Je na to jeden trik, ktorý nie je zložitý. Stačí ceruzku nahriať na plameňom. Avšak tento efekt nefunguje príliš dlho, takže musíte konať naozaj rýchlo. Najlepšie však bude kúpiť novú ceruzku, ale FUNGUJE to!

#13 Detský púder spraví vaše riasy silnejšie a hrubšie

Foto: unsplash

Naneste na riasy detský púder a následne naneste riasenku. Vaše riasy budú mať väčší objem a budú hustejšie. Naozaj veľký pozor si dávajte nato, koľko púdru použijete a akou kefkou budete riasenku nanášať. Samozrejme ak máte dostatočne dobrú kefku, nebudete potrebovať ani detský púder, ale FUNGUJE to!

#14 Kozmetické hubky nahraďte špongiou na umývanie riadu

Foto: unsplash

Kozmetické hubky nie sú veľmi lacný špás. Namiesto toho môžete použiť napríklad špongiu na riad. Avšak materiály na výrobu špongií nie sú ani zďaleka totožné s materiálmi na výrobu kozmetických hubiek. Preto môže vaša pokožka reagovať tak. ako by ste naozaj nechceli, ale FUNGUJE to!

#15 Lyžica vám pomôže vytvoriť dymové oči

Foto: unsplash

Je naozaj veľmi náročné vytvoriť dymové líčenie. Existuje naozaj veľa tipov a trikov ako nato. Prinášame jeden, ktorý znie trochu bizarne. Odporúča sa aplikovať na viečko čajovú lyžičku a štetcom obkresliť jej koniec. Robiť takto očný make-up je veľmi nepohodlné a nepraktické. NEFUNGUJE to!

Snáď vám aspoň jeden z týchto typov a trikov pomôže pri vašom každodennom skrášľovaní sa. Nie je na škodu raz za čas vyskúšať niečo nové. A keďže existuje takýchto trikov a tipov naozaj veľa, prispejte nejakých do komentáru.

Pozri aj: Vyčistí škvrny a zatočí aj s chlpmi domácich miláčikov. 10 spôsobov, ako využiť starú kozmetiku, ktorej sa chcete zbaviť

Gabriela, adme.ru