Slováci prišli na spôsob, ako ušetriť v potravinách. Stačí, keď sa budete držať týchto tipov

Kristína Hagarová

Ilustračná foto: pixabay

Mnohí z nás si už dávnejšie všimli, že aj keď zaplatia za potraviny viac, domov si odnášajú stále menej a menej potravín. Zdražovanie pociťujeme v každej sfére. Na nákupe však môžete aj ušetriť.

Ako informuje Markíza vo svojej reportáži, existuje vša niekoľko tipov na to, ako môžete ušetriť na nákupe potravín. Kľúčové je hlavne správne načasovanie. Ako ďalej informuje portál TV Noviny, so zdražovaním sa menia nákupné zvyky mnohých Slovákov. Počas nakupovania často siahajú po lacnejších potravinách.

Viete, ako ušetriť na nákupe potravín?

Okrem toho sa dá na nákupe potravín ušetriť aj inak. Ak viete, ako fungujú obchodné reťazce, tak je vám jasné, že je dobré kupovať potraviny, ktoré sú pred skončením dátumu spotreby. Tie sú v obchodoch špeciálne uložené. Podľa informácií ich najviac býva hlavne skoro ráno.

Využívať môžete aj vernostné karty

Podľa portálu je veľa zákazníkov, ktorí sa na to zameriavajú, pretože ide o dobré produkty, ktorým však spotreba čoskoro končí. Podobne to býva aj večer, kedy je lacnejšie napríklad pečivo a ovocie. Väčšina zákazníkov tiež využíva vernostné karty, ktoré sú pri nakupovaní výhodné a môžu obsahovať aj výrazné zľavy.

Je dobré tiež poznať aj to, ako môžete spotrebu predĺžiť. Dobrým tipom je napríklad chladenie alebo mrazenie.