Zdražovanie sa už netýka len potravín. Slováci sú zúfalí, výrazne zdražel produkt, ktorý denne používajú

Hyriaková Kristína

Foto: pixabay/unsplash

V posledných rokoch čelia Slováci výraznému zdražovaniu potravín, ktoré asi ešte stále nie je na ústupe. Okrem toho však zdražel aj ďalší produkt, ktorý všetci používame hádam denne.

Ako informoval portál TVNoviny, najviac naše peňaženky zasiahne zdražovanie zubnej pasty, ktorá je súčasťou našej bežnej hygieny. Ceny potravín v posledných rokoch narástli neuveriteľným tempom a pociťujeme to vždy, keď ideme na väčší nákup. Hore však išla aj drogéria.

Najvýraznejšie narástla táto položka

Portál si pripravil prehľad cien v drogérii, pričom napríklad spomínaná zubná pasta zdražela o 40 centov. Hore išli aj ceny plienok, čo nepotešilo rodiny s malými deťmi. Na úplnom vrchole zdražovania sa však nachádza opaľovací krém, ktorého cena narástla až o euro a dvadsať centov. Výrazne narástla aj cena laku a farby na vlasy. Mnohí sľubujú, že tento rok inflácia výrazne klesne, momentálne je nad desiatimi percentami.

„Očakávame, že priemerná medziročná inflácia výrazne spomalí – z 10,5 percenta až k úrovni štyroch percent. Avšak v prípade, že sa budú ceny energií vyvíjať v súlade s vyjadreniami vlády a regulačného úradu, môže inflácia skončiť ešte nižšie,“ povedal pre portál analytik Slovenskej sporiteľne Matej Horňák.

Najnovšie články