Je červená šnúrka naozaj najsilnejším amuletom alebo ide o obyčajnú atrapu? Pokiaľ s ňou neurobíte toto, neuchráni vás pred ničím na svete

Monizz

Nosí ju mnoho ľudí, ženy aj muži, dokonca niektoré mamičky ju priväzujú na zápästie už svojim novonarodeným deťom. Dnes poznáme aj modernejšie formy s diamantmi, kamienkami či inými trendovými ozdôbkami. Aký je ale význam červenej šnúrky a prečo ju mnohí vnímajú len ako módny trend?

Článok pokračuje pod videom ↓
pinterest.com

Módna atrapa

Pôvodne vychádza tajomstvo červenej šnúrky z kabaly. Jej vyznávačov mal chrániť pred urieknutím, zlým pohľadom, vplyvom negatívnych síl či zlých myšlienok. Medzi pospolitou verejnosťou sa spopularizoval, keď ho začala nosiť Madonna a ľudí začalo zaujímať, aký má jej šnúrka význam. Podľa kabalistov je potrebné viazať ho na ľavé zápästie, pretože práve ľavá strana tela je hostiteľom pre akékoľvek negatívne vibrácie. Avšak aby mala šnúrka skutočne význam, musí prejsť podrobným kabalistickým obradom. To, čo teda nosia na zápästiach ľudia v presvedčení, že ich to uchráni, je len obyčajná atrapa.

pinterest.com

Bežní ľudia nosiaci červené šnúrky ich tak naozaj môžu nosiť iba na okrasu. Ak si myslia, že ich pred niečím ochráni, sú na poriadnom omyle. Červená je silná a energicky plná farba, no jej význam od nepamäti spočíva skôr v symbolike silnej vôle a posily pre slabších.

Psychologický klam

Ak teda nie ste kabalista, svoju červenú šnúrku môžete dať z ruky rovno dole. I keď si možno poviete, že červenú oddávna považovali za farbu, ktorá mala odpudzovať negatívne sily, opak je pravdou. Červená bola symbolom krvi, ohňa a kráľov. S urieknutím a ochranou nemala nič spoločné, pokým sa na verejnosť nedostali informácie z kabalistických kruhov. A to už bolo veru veľmi dávno. Ochranné vlastnosti vám teda rovnako pomôže aj modrá, biela, ružová či hocijaká iná farba. Všetko je to len vo vašej hlave.

takprosto.cc

Netreba zabúdať, že originálnu kabalistickú červenú šnúrku, ktorá prešla obradom pri hrobke Rachel, si možno domov priniesť iba z Izraela. Ak ste si ju teda uplietli sami, alebo ste ju kúpili v niektorom z módnych obchodov, pokojne sa nad ňou pousmejte a poďakujte sami sebe a svojej hlave. Viera v odpudenie zlých síl je totiž len vašou vlastnou zásluhou. Na mieste je ale aj otázka, či si tie negatívne sily do života akosi neprivolávame aj sami práve tým, že nad nimi vôbec uvažujeme. Zraniteľným sa totiž človek stáva hneď po tom, ako si pripustí vlastnú obavu.

takprosto.cc

Skutočná Kabala

Ak ste vyznávač kabaly, potom viete, že po správnosti by mala byť červená šnúrka z čistej vlny, mala by mať rovných sedem uzlíkov a kúpená by mala byť od milovanej osoby. Tá by mala pred darovaním šnúrky do vašich rúd predniesť modlitbu, v ktorej požiada o pomoc vyššie mocnosti. Šnúrka tak bude mať moc odviesť pozornosť tzv. zlého oka preč.

pinterest.com

Kabalisti si šnúrku musia pravidelne meniť a čistiť, a to každých sedem dní. Za tento čas totiž nazbiera všetku okolitú negatívnu energiu. Jestvuje však aj názor, že šnúrka by sa po uviazaní nemala dať dole už nikdy, pretože jej sila sa celkom stratí. Takisto by sa jej nemal dotýkať nik, len jej nositeľ.

Majte sa radi

Nenaplnené túžby, strach, obavy a nedôvera vo vlastné schopnosti a sily sú presne to, čo ľudí vedie k viere v amulety. To všetko by bolo v poriadku, keby sa ale najprv presvedčili o tom, načo tieto amulety nosia a či je ich význam v danom prípade vôbec účinný. Niekedy je totiž lepšie mať otvorené srdce, myseľ a na život sa pozerať s úsmevom. Nezabúdať odpúšťať, a ak to nie je možné, aspoň sa k negatívnym zážitkom vedome nevracať. Láskavosť k okoliu a k ľuďom ešte nikdy nevyšla nazmar. A neboli potrebné ani amulety prebrané z náboženstiev a kultúr ľudí, ktorí s nimi žijú a myslia to naozaj vážne.

takprosto.cc

Pozri aj: Tieto (zlo)zvyky sú pre vaše znamenie zverokruhu typické! Ryby majú slabosť na topánky a Váhy neodolajú…

zdroj: babskeveci.sk (M), takprosto.cc