Disney mení meno víly kmotričky tak, aby bolo rodovo neutrálne: Mnohých ľudí tým pobúrili

Kristína Hagarová

Reprofoto: Youtube (DisneySingItVideos)

Spoločnosť Disney nám v priebehu rokov poskytuje obľúbené postavičky. Snažia sa ísť s dobou a ukazovať všetkým, ako sa svet mení. Teraz však urobili krok, ktorý mnohých pobúril.

Ako uvádza portál Tyla, teraz sa Disney rozhodol, že víly kmotričky budú rodovo neutrálne. Posun smerom k zvýšenej inkluzívnosti bol ohlásený pred týždňom a bude sa týkať pracovníkov v Disneyho Bibbidi Bobbidi Boutique, ktorý sa nachádza vo floridskom Disney Springs.

Mnohí ľudia krok skritizovali

Walt Disney World News oznámil, že pracovníci v tomto obchode už budú známi ako „učni“ a nie „kmotričky“. Dokonca už avizovali zmeny aj na svojej webstránke. „Takto členovia hereckého obsadenia, ktorí sa nemusia identifikovať ako ženy, môžu byť stále súčasťou procesu bez toho, aby boli označované ako ženské postavy Disneyho.“ Aj keď zmena bola vykonaná s tými najlepšími úmyslami, na sociálnych sieťach vyvolala zmiešané reakcie.

„Tak toto je fakt prehnané.“ „Naozaj už nikdy nepôjdem do Disney Worldu.“ „Dokonca aj pre otvorenú myseľ je fakt toto prehnané.“ Ostatní fanúšikovia však zmenu chválili a myslia si, že inkluzívnejší prístup Disneyho je veľmi pokrokový vzhľadom na dnešnú dobu.

0
Komentovať