TEST: Tento osobnostný test vám prezradí, aká kariéra je pre vás najvhodnejšia

Michal Blaško

Keď sme boli ešte deti, chceli sme byť kadečím. Policajtmi, speváčkami, sestričkami, hasičmi… No v dospelosti drvivá väčšina z nás skončila v absolútne inom odbore. Ak vás baví vaša súčasná práca, tak je všetko v poriadku. Ak sa však hľadáte a sami neviete, aká kariéra je pre vás najvhodnejšia, možno vám to prezradí jednoduchý obrázkový test.

Práca by pre nás nemala byť len zdrojom len financií, ale aj niečím, v čom môžeme najlepšie uplatniť to, čo sme dostali do vienka. Nikde však nie je napísané, že v jednom zamestnaní musíte prežiť tridsať rokov tak, ako to bolo typické pre generáciu našich rodičov. Práve naopak. Zmena pracovnej pozície nás posunie k lepšiemu a určite by sme nemali na jednom mieste stráviť celú večnosť. Inak nám hrozí, že sa nebudeme mať kam posunúť. A to by bola chyba. Život je neustály pohyb vpred, plný zmien, ktoré nás posúvajú dopredu. Možno aj vás nakopne táto inšpirujúca prednáška.

Ak potrebujete ešte trošku posunúť, skúste si spraviť tento jednoduchý obrázkový test. Netreba sa naň nijako pripravovať. Stačí, keď sa trošku uvoľníte a necháte vaše podvedomie, nech príde na správnu odpoveď. Dozviete sa, aká kariéra by bola pre vás najlepšia.

Test, ktorý vám prezradí veľa

Autorom tejto ilustrácie je Riki Blanco. Obraz, ktorý ste videli ako prvý, vám napovie, ktorou kariérnou cestou sa máte uberať:

Slimák

Ak sa vaša pozornosť zamerala najskôr na slimáka, svedčí to o tom, že by ste si mali vyberať pracovné pozície, pri ktorých prichádzate do kontaktu s ľuďmi. Pravdepodobne viete vyjsť s hocikým, čo môžete uplatniť na pozícii manažéra, učiteľa, personalistu či novinára. Pracovať z domu a osamote? To by bola vaša smrť!

Lebka

Ako prvá vás upútala lebka? Nemusíte sa ihneď hlásiť na patológii. Tento obraz totižto so smrťou nemá nič spoločné. Skôr naznačuje vaše umelecké nadanie, ktoré by ste sa mali snažiť rozvíjať. Môžete začať písať blogy, začať niečo tvoriť či uplatniť šikovnosť rúk. Skôr vám pri práci bude vyhovovať tiché a pokojné prostredie, v ktorom budete môcť dať priestor svojej fantázii.

Mapa

V skutočnosti si mapu na obraze všimne len málokto. Ak aj vy patríte k týmto zriedkavým prípadom, znamená to, že máte silne rozvinuté analytické myslenie. Mali by ste sa uberať skôr vedeckou cestou, preto je pre vás vhodná kariéra analytika, vedca či právnika.

Pozri aj: TEST: To, čo uvidíte na tomto obrázku ako prvé o vás prezrádza, čo v živote v skutočnosti hľadáte

zdroj: yourtango

Najnovšie články