William a Kate oslávili deviate výročie svadby. Uverejnili fotografiu, ktorá im pripomína ich veľký deň

Kristína Hagarová

Foto: archív TASR

Pamätáte si ešte na svadbu princa Williama a Kate Middleton? Mnohí fanúšikovia kráľovskej rodiny s napätím čakali, ako to bude celé prebiehať. Od svadby princa Charlesa a princeznej Diany to bola prvá veľká svadba.

Už je to deväť rokov, čo sú William a Kate manželia. Svoje deviate výročie však netrávili tak, ako by možno chceli. Ako uvádza portál People, svoje áno si povedali vo Westminsterskom opátstve a deväť rokov na to sú izolovaní spolu so svojimi troma deťmi v Anmer Hall v Norfolku. Na sociálnych sieťach zdieľali fotografiu z ich veľkého dňa.

Dni trávia spolu

„Dnešok pred deviatimi rokmi. Ďakujeme za všetky vaše krásne priania ku výročiu vojvodu a vojvodkyne z Cambridge,“ napísali. Dni v súčasnosti trávia všetci spolu, mimo ostatných členov rodiny, a to aj napriek tomu, že ich výročie nie je jediným dôvodom na oslavu. Nedávno mal narodiny aj princ Louise a malá Charlotte oslavuje 2. mája. Hoci často cez videohovor telefonujú s ostatnými, majú plné ruky práce s deťmi. Nedávno zdieľali letmý pohľad do ich súkromného života počas karantény.

Deťom vysvetlili situáciu

„Podobne ako iné rodiny, tak aj my máme vzostupy a pády. George je síce oveľa starší ako Louise, no všetky deti sú si vedomé, čo sa deje, až ma to prekvapuje. Aj keď ich nechceme vystrašiť a príliš ich zaťažovať informáciami, myslím si, že je vhodné im to vysvetliť jednoduchým spôsobom, primeraným veku,“ povedala Kate BBC. Dni trávia okrem iného aj domácou výučbou a potom sa snažia oddychovať.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kensington Palace (@kensingtonroyal),

Deti majú veľa energie

„Deti majú výdrž, fakt neviem ako. Úprimne povedané, robíme si na konci dňa zoznam vecí, čo sme za celý čas robili. Napríklad, že sme postavili stan, varili, prali, piekli. Na konci dňa je vždy úžasné, koľko super vecí sme robili a taktiež aj to, koľko sme stihli,“ dodala. Rovnako, ako aj iní ľudia, tak aj oni udržiavajú kontakt s rodinou prostredníctvom videohovorov.

So všetkými sú v kontakte

„So všetkými sme sa rozprávali online. Bolo to úžasné, konečne sa vidieť,“ povedal William a tiež dodal, že mladšia generácia je v počítačoch a technológiách trochu zbehlejšia. Kate a princ William sa stretli ako študenti na univerzite St. Andrews. William požiadal Kate o ruku v roku 2010 a daroval jej ikonický prsteň, ktorý kedysi patril jeho matke, princeznej Diane. Ich rozprávková svadba bola o rok v londýnskom Westminsterskom opátstve, kde Kate všetkých ohúrila šatami od Alexandra McQueena, zatiaľ čo William bol v uniforme.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Kensington Palace (@kensingtonroyal),

Veľké oslavy sa nekonajú

Svoj domov si vytvorili v Kensingtonskom paláci. Ako sme už spomínali, toto nie je prvý míľnik a dôvod na oslavu v kráľovskej rodine počas karantény. Okrem princa Louisa, ktorý oslávil druhé narodeniny a princeznej Charlotte, ktorá 2. mája oslavuje piate narodeniny, mala sviatok aj kráľovná Alžbeta, konkrétne 94 rokov. Hoci to býva každoročne veľká oslava, tento rok požadovala, aby v dôsledku situácie vo svete aj v Británii neboli prítomné žiadne veľké ovácie. Zrušila aj verejnú oslavu narodenín, ktorá sa tradične koná v júni.
3
Komentovať