Viktor Vincze v ťažkých časoch vyzýva všetkých Slovákov: Kupujte slovenské výrobky

Hyriaková Kristína

Foto: Instagram (viktorvincze)

Viktor Vincze sa snaží už dlhú dobu ukazovať ľuďom, že je naozaj veľmi dôležité zameriavať sa nielen na svoje zdravie, ale aj na zdravie našej prírody.

Článok pokračuje pod videom ↓

Časy, ktoré prežívame teraz, sú ťažké hlavne pre podnikateľov. Mnohí ľudia si chcú urobiť radosť, preto si veľmi často niečo kúpia. Viktor Vincze však všetkých Slovákov prosí o jednu dôležitú vec. „Toto nie je reklamný post, napriek tomu hovorím: KUPUJTE! Kupujte, čo je slovenské, vyrobené našimi rukami.“

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Viktor Vincze (@viktorvincze),

Silné slová

„Je to dôležité nie len z ekologického, teda lokálneho dôvodu, ale aktuálne aj z ekonomického. Každé utratené euro, ktoré v tejto dobe zostane doma, až magicky pomôže našim podnikateľom. Podnikateľom, ktorí vytvárajú pracovné miesta a ktorí živia väčšinu tohto malého národa. Ak si dnes potrebujete niečo kúpiť, zaujímajte sa odkiaľ veci sú, kto ich vyrobil, v akých podmienkach a dajte prednosť slovenskému priemyslu.

Foto: profimedia

Slovenská výroba a second-hand

Napríklad veci, ktoré mám oblečené na fotkách spred pár dní, boli všetky ušité na Slovensku, vrátane topánok. Teda, okrem posledného obleku (foto 4) – ten je zo slovenského second handu a dnes som v ňom takto opäť odvysielal Televízne noviny. Lebo ako sa hovorí, ži a nechaj šiť! Na Slovensku.“

Foto: profimedia

Ak sa zaujímate o rýchlu módu alebo fast fashion, je vám jasné, že nie je jednoduché vybrať oblečenie, za ktorým nie je nepríjemný príbeh a ktoré nevyrábali deti za smiešnu sumu. Hoci slovenské oblečenie je drahšie, je pravda, že raz za čas je vhodné podporiť lokálne výrobky.

Najnovšie články