Viktor Vincze zdieľal nový status. Odpovedal v ňom na otázku, či si s Adelou adoptujú dieťa

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Existuje množstvo párov, ktoré by si priali mať dieťa, no z nejakého dôvodu im to nie je dopriate. Nemožnosť mať deti sa nevyhýba ani celebritným manželským párom. Niektoré sa snažia, iné sa s tým zmieria a ďalší zvažujú adopciu, aby zabezpečili dôstojný život dieťaťu, ktoré nemá také možnosti.

Článok pokračuje pod videom ↓

Veľmi prepieraným párom v slovenských bulvárnych médiách je aj Viktor Vincze spolu so svojou manželkou Adelou Vinczeovou. O ich problémoch s počatím dieťaťa sa písalo naozaj veľmi často a pravidelne sa dostávali na titulky v súvislosti s tým, kedy sa ich rodina konečne rozšíri o ďalšieho člena.

Hoci si Viktor a Adela svoje súkromie skutočne strážia, na sociálnych sieťach sa Viktor však pravidelne vyjadruje k rôznym témam. Jeho hlavou témou na sociálnych sieťach je v prvom rade ekológia, ktorej sa venuje, informuje aj o správnej recyklácii či využívaniu mestskej hromadnej dopravy na miesto jazdy autom.

Kedy budú mať dieťa?

Najnovšie sa však stala témou jedna adopcia dieťaťa, ktorú podľa niektorých bulvárnych médií, mal Viktor spolu s Adelou riešiť. Vzhľadom na to, že sa ho množstvo fanúšikov pýtalo na to či je to pravda, zverejnil na svojom Instagrame krásnu fotografiu, ku ktorej napísal niekoľko úprimných slov.

„Po nejasných článkoch v bulvári ste ma zaplavili otázkami, či sme sa naozaj rozhodli adoptovať si dieťa. Ešte nie. Náhradné rodičovstvo je komplikovaným a zdĺhavým procesom, počas ktorého si štát aj budúci rodičia preveria, či sú na túto životnú úlohu pripravení. A my to zatiaľ nevieme. Sme len na začiatku poznávania cesty, ktorá nám môže navždy zmeniť životy.“

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Viktor Vincze (@viktorvincze),

Sú na začiatku cesty

„Ale rovnako sa môže kedykoľvek aj predčasne skončiť, pretože tu nie je priestor na akékoľvek hrdinstvá. Ideme do toho so všetkou pokorou, rešpektom, ale aj nádejou. Lebo ako hovorí Pišta Vandal, prestali sme čakať na zázrak. Pre niekoho môžeme byť tým zázrakom my,“ napísal.

Pod týmto príspevkom sa objavilo aj množstvo krásnych komentárov od slovenských známych osobností, napríklad aj od Kristíny Tormovej, ktorá napísala: „Držím palce, milí moji. Dojalo ma to. Nech to dopadne akokoľvek, už len tá myšlienka je zázračná.“ 

Adopcia nie je jednoduchá

Mnohí ľudia si predstavujú adopciu ako veľmi jednoduchú záležitosť, no na Slovensku trvá osvojenie dieťaťa pomerne dlho a nie je to až také ľahké, ako by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Ako uvádza portál adopcia.sk, na Slovensku to upravujú dva hlavné zákony a síce Zákon č. 36/2005 Z. z. o rodine a o zmene a doplnení niektorých zákonov a Zákon č. 305/2005 Z. z. o sociálnoprávnej ochrane detí a o sociálnej kuratele a o zmene a doplnení niektorých zákonov. Adoptívnymi rodičmi sa môžu stať manželia, jednotlivec (žena alebo muž) a manžel či manželka rodiča.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Viktor Vincze (@viktorvincze),

Potrebné informácie

Neskôr sa musí zamerať na to, aby získal čo najviac potrebných informácií. V mieste trvalého bydliska musí navštíviť Úrad práce sociálnych vecí a rodiny a vyplniť Žiadosť o zapísanie do zoznamu žiadateľov a doložiť potrebné dokumenty. Neskôr príjme návštevu sociálneho pracovníka, ktorý zistí stav bytových, rodinných a sociálnych pomerov.

Potom požiada úrad o správu Obecného úradu o spôsobe vášho života a nakoniec absolvujete prípravu na adopciu na Úrade práce sociálnych vecí a rodiny alebo v jednom z akreditovaných subjektov. Všetko je ešte podrobnejšie napísané na oficiálnej stránke ÚPSVaR.

Na adopciu potrebujete čas

Adopcia je spojená s mnohými postupmi, ktoré sú prepojené so zákonom a práve preto to nie je nič jednoduché. Na jednej strane to mnohým ľuďom komplikuje príležitosť mať dieťa čo najskôr, na druhej strane je dôležité, aby si všetci uvedomili, čo to konkrétne obnáša. Na adopciu dieťaťa je potrebný určitý čas aj kvôli príprave na to, čo príde.

Najnovšie články