Patrila medzi najkrajšie herečky sveta, dnes má po 70-tke. Jej výzor by jej mohli závidieť aj mladé ženy

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Svetoznáma herečka Jane Seymour má už 71 rokov, no starnutia sa neobáva. Sama tvrdí, že sa necíti inak ako kedykoľvek predtým.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako povedala pre portál People, keď oslavovala 70-tku, stále sa cíti rovnako. „Cítim sa rovnako. Som človek, ktorý vidí pohár vždy napoly plný. Hovorím si, že budem taký mladá, aká len môžem byť,“ povedala. Povedala, že rada žije bez výčitiek no napriek tomu si želá, aby mohla svojmu mladšiemu ja dať jednu dôležitú radu pre krásu.

Čo by odkázala svojmu mladšiemu ja?

„Tomu mladému dievčaťu, ktoré žilo v Anglicku, kde je väčšinou zamračené a dážď by som chcela povedať, aby sa počas dvoch týždňov prázdnin nevyhrievala toľko na slnku! Našťastie, som s tým už dávno prestala, ale aj tak.“ Jane teraz svoj mladistvý vzhľad pripisuje rutinnej starostlivosti o pleť.

Vylepšeniam sa nebráni

Podľa nej je starostlivosť o pleť presne to, čo je kľúčom k tomu, aby tvár nestarla. Základom je ochrana pred slnkom, pitie vody a podobne. Jane povedala, že nikdy nepodstúpila facelift, no nebráni sa tomu. „Zatiaľ som to neurobila, ale nemám nič proti tomu. Všetci, koho poznám, sú z výsledkov nadšení.“

Bývalá Bond Girl neplánuje prestať pracovať a je nadšená z toho, že má stále čo robiť. V Hollywoode ju mnohí považujú za sexsymbol, z čoho sa smeje. „Nerozumiem tomu, čo toto označenie znamená, ale ak to, že som plnohodnotná žena, tak určite!“