Na pamiatky majú 40 minút a nosia pri sebe vlastnú krv. Takto po svete cestuje kráľovská rodina

Kristína Hagarová

TASR archív

Kráľovská rodina má naozaj tie najrôznejšie a najdivnejšie pravidlá. Niektoré z nich majú svoju logiku a niektoré sú zase celkom nepochopiteľné, a to nielen pre nás, ale aj pre nich. 

Ako informuje portál Bright Side, existuje hneď niekoľko pravidiel, ktorých sa kráľovská rodina drží počas cestovania. Možno ste o niektorých aj vedeli, no myslíme si, že väčšina z nich vás skutočne prekvapí.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa öylebişey (@oylebiseymag),

Krátky čas na najznámejšie atrakcie

Možno ste niekedy členom kráľovskej rodiny závideli, že môžu cestovať po svete a vidia neuveriteľné množstvo atrakcií a pamiatok. Nie je to však celkom pravda. Možno cestujú po celom svete a môžu vidieť čokoľvek, o čom mnohí ľudia len snívajú, no väčšinou sa musia držať presného harmonogramu a všetko majú naplánované presne na minúty. Dokonca majú stanovený aj presný čas, kedy nastupujú do auta a opúšťajú udalosť. Na najpopulárnejšie atrakcie majú zvyčajne len 40 minút.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Histoires Royales 👑 (@histoiresroyales.fr),

Dva rovnaké outfity

Osobná asistentka a stylistka kráľovnej Alžbety, Angela Kelly, vždy berie dva rovnaké outfity. Je to kvôli tomu, aby kráľovná vždy vyzerala perfektne, takže v prípade nepríjemností (napríklad fľak na oblečení alebo keby sa jej niečo roztrhlo) sa môže hneď prezliecť do toho istého, a to bez toho, aby si to ktokoľvek všimol.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa TheDuchess_Kate (@theduchess_kate),

Vždy musia mať so sebou čierne šaty

Keď idú niekam na cesty, vždy musia mať so sebou čisto čierne oblečenie pre prípad, že by niektorý z ich príbuzných alebo blízkych priateľov zomrie, zatiaľ čo sú v zahraničí. Takto môžu byť vhodne oblečení aj po návrate. Toto pravidlo sa začalo uplatňovať po tom, ako v roku 1952, keď bola kráľovná Alžbeta v Afrike, zomrel jej otec. Keď sa vrátila domov, musela počkať v lietadle, kým jej donesú čierne šaty.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Meghan Markle (@meghanmarklest),

Nosia so sebou vlastnú krv

Toto by ste asi nečakali, ale je to tá nejneobvyklejšia vec, ktorú so sebou členovia kráľovskej rodiny nosia. Podľa protokolu ju musia mať pri sebe v prípade núdze a okrem toho musí byť prítomný lekár, ktorý vykoná transfúziu krvi, čiže s nimi cestuje aj osobný lekár s nimi vždy cestuje. Kamkoľvek idú, majú so sebou veľmi veľa asistentov, teda sekretárov, kaderníkov, ochrankárov, stylistov a opatrovateliek detí. Kráľovná má 34 asistentov, William a Kate ich majú okolo 10 a Meghan s Harrym sú sprevádzaní len niekoľkými tlmočníkmi a osobným stylistom.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Cambridges & Sussex Updates (@cambridges_sussexupdates),

Musia sa vedieť pozdraviť v danom jazyku

Členovia kráľovskej rodiny sú predstaviteľmi britskej monarchie, preto sa musia naučiť pozdraviť ľudí vo viacerých jazykoch. Taktiež by mali vedieť preukázať pravidlá etikety krajiny, ktorú navštívia. Vždy majú svojich asistentov, ktorí ich pripravujú na dôležitú cestu. Navyše, vždy ich sprevádzajú tlmočníci, aby sa vyhli akýmkoľvek prestávkam v dialógu a mohli rýchlo odpovedať na akékoľvek otázky.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa FAN PAGE (@mxghanmarkle),

Individuálne menu

Zamestnanci paláca vždy vopred rokujú so zahraničnými kuchármi o potravinách pre panovníkov. Je zakázané pridávať cibuľu, cesnak a príliš veľa korenia (kvôli dychu) a zároveň aj morské plody alebo iné potraviny, ktoré by mohli viesť k otrave jedlom či k žalúdočným problémom. Pokiaľ ide o kráľovnú, jej obľúbené jedlo zostáva v tajnosti, pretože si myslí, že ak to niekomu povie, už ho bude mať servírované navždy.