Títo 5 včera skončili. Pavol Habera takmer nestihol prvé finálové kolo Superstar, skoro uviazol v Amerike

Kristína Hagarová

Reprofoto youtube: Relácia Superstar (KekWečko)

V nedeľu odštartovalo prvé finálové kolo Superstar a mnohí fanúšikovia čakali, ako producenti vyriešia živé prenosy. Špekulovalo sa o tom, že budú súťažiaci spievať s rúškami, avšak pravdepodobnejšie bolo len to, že sa bude celé kolo odohrávať bez divákov.

Článok pokračuje pod videom ↓

Diváci však neboli jediné, čo priamemu prenosu chýbalo. Celým večerom divákov sprevádzali len porotcovia, bez moderátorov, ako sme na to už za roky zvyknutí. Porotcovia Marián Čekovský, Paľo Habera, Leoš Mareš, Monika Bagárová a Patricie Pagáčová však nemali najmenší problém s uvedením jednotlivých súťažiacich, a tak celý živý prenos prebiehal hladko. Jednotlivých 10 súťažiacich sa tak predstavilo prvý raz naživo, no zdá sa, že práve neprítomnosť divákov im dodala istú sebadôveru.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Pavol Habera (@pavolhabera),

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený SuperStar (@superstarcs),

Zaspievali spoločnú pesničku

Zo záznamu na úvod pustili pieseň, ktorú naspievali všetci desiati súťažiaci spolu, a to konkrétne Will You Be There od Michaela Jacksona. Hneď po piesni si Paľo Habera neodpustil poznámku. „Som rád, že tu pod nami nie sú žiadne uvrieskané deti.“ Vo všeobecnosti sa však celý prenos niesol v príjemnom duchu a porotcovia oveľa viac chválili ako kritizovali. Mnohých prekvapil výber piesne súťažiaceho Timoteja Májskeho, ktorý zaspieval hit porotcu Mariána Čekovského, Myslím, že môže byť.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Pavol Habera (@pavolhabera),

Paľo Habera stratil reč

Posledná súťažiaca Diana Kovaľová mala trochu problém so zvukom, kedy sa zrejme niečo pokazilo s mikrofónom a počas prenosu to bolo značne počuť. No napriek tomu si od porotcovi vyslúžila standing ovation a samotný „kat“ Paľo Habera, úplne stratil reč. Ako sám počas prenosu povedal, to sa mu teda často nestáva. Paľo Habera pred finálovým večerom podľa portálu Super.cz, uviazol v Spojených štátoch amerických a do Čiech sa musel dopraviť súkromným lietadlom. To ho zobralo z Frankfurtu. Paľo strávil obdobie karantény v súkromnom dome na Floride.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený SuperStar (@superstarcs),

Posledné kolo

Superstar bola vzhľadom na situáciu koronavírusu jednoznačne netradičná, okrem toho, že hneď v prvom finálovom kole vypadli piati súťažiaci, budúci týždeň nás čaká posledná časť, kedy sa dozvieme, kto je tohtoročným víťazom Superstar. Súťažiaci však zaspievajú hneď dve skladby.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený SuperStar (@superstarcs),

Zo Superstar vypadlo množstvo súťažiacich so silnou fanúšikovskou základňou, no nakoniec sa budúci týždeň predstaví pätica v zložení: Martin Schreiner, Diana Kovaľová, Barbora Piešová, Dominika Lukešová a Giovanni Ricci.