16 vecí, ktoré ste robili celý život zle, no dajú sa robiť aj oveľa efektívnejšie

Lucia Mužlová

Prakticky všetky veci, ktoré denno denne robíme, robíme automaticky, zo zvyku, bez toho, aby sme nad tým nejako extra uvažovali. Čo ak vám ale poviem, že aj tieto veci a činnosti môžete ešte vylepšiť? Ak zmeníte svoju rutinu, môžete ušetriť kopu času a venovať sa rodine alebo svojim záľubám. Pozrite sa na niektoré „hacky“, vďaka ktorým budú aj vaše bežné činnosti oveľa viac efektívne.

Článok pokračuje pod videom ↓

Urýchlite čas, za ktorý sa nabije váš mobilný telefón

hacky1
flipboard.com

Váš mobilný telefón sa bude nabíjať oveľa rýchlejšie, ak si zvolíte režim „v lietadle“. Viete vlastne prečo si tento režim musíte nastaviť počas letu? Dozviete sa tu.

Výber make-upu

hacky2
hayatimagazine.com

Pri výbere make-upu testujte jeho odtieň na krku. Na ruke a na tvári vám pri danom svetle nemusí sedieť odtieň.

Triedenie kľúčov

hacky3
abubblylife.com

Ak máte na kľúčenke kľúče, ktoré vyzerajú veľmi podobne a vždy máte problém z ich odlíšením, použite lak na nechty. Stačí ak hlavičky kľúčov namaľujete inými farbami.

Ako obieliť uvarené vajíčko

hacky4
buzzive.com

Ak chcete, aby sa škrupina z vajíčka ľahko odstraňovala, pred varením nasypte do hrnca s vodou jednu lyžičku sódy bikarbóny.

Ako žehliť bez žehličky

hacky5
fabartdiy.com

Ak nemáte radi žehlenie, možno budete chcieť vyskúšať tento trik. Umiestnite vypraté oblečenie do sušičky s tromi kockami ľadu a zapnite ju na 15 minút. Para, ktorá bude produkovaná behom sušenia vaše oblečenie vyžehlí. Nezabudnite však, že do sušičky nemôžete dať veľa kusov oblečenia naraz.

Chráňte svoj telefón pred vlhkom

hacky6
youtube.com

Ak chcete ochrániť svoj telefón pred vodou a vlhkosťou, napríklad keď ste na pláži alebo v sprche či na loďke, stačí, ak ho umiestnite do uzatvárateľného priesvitného vrecúška.

Používajte „nožičky“ na vašej klávesnici

hacky7
facebook.com

Obe výsuvné nožičky na klávesnici slúžia na to, že keď ich vysuniete, budete na písmenká na klávesnici vidieť oveľa lepšie. Ak však dokážete písať bez toho, aby ste sa na klávesnicu pozerali, nožičky nechajte pokojne zastrčené. Mohli by vám spôsobiť bolesť zápästia.

Recyklácia plastovej fľaše

hacky8
mamabee.com

S pomocou hrdla fľaše a viečka môžete hermeticky utesniť sáčky s potravinami, ktoré by mohli rýchlo uschnúť.

Používajte sponky

hacky9
pixabay.com

Vedeli ste, že obyčajné sponky do vlasov by sa mali dávať zvlnenou stranou smerom nadol? Mnoho žien a dievčat to netuší, a teda nosia sponky opačne.

Odstránenie stôp po rúžoch

hacky10
pexels.com

Obyčajný lak na vlasy vám môže pomôcť zbaviť sa odtlačkov rúžu na oblečení. Stačí, ak lak na vlasy nastriekate na zašpinené miesto a necháte uschnúť približne na 10 minút. Potom dané miesto navlhčite pomocou hubky a vložte do práčky.

Ochlaďte si nápoje

hacky11
pixabay.com

Do veľkej misky dajte vodu s ľadom v pomere 1:1 a potom pridajte soľ (približne 2 lyžice na 1 liter vody). Fľašu umiestnite do vody s ľadom tak, že bude celá pokrytá ľadom. Za 2 minúty bude nápoj vo fľaši až o 8-10 stupňov chladnejší.

Rovnomerné ohrievanie jedla

hacky12
faceboo.com

Pri zohrievaní potravín v mikrovlnnej rúre skúste vaše jedlo na tanieri umiestniť do tvaru kruhu. Jedlo sa tak bude ohrievať rovnomerne.

Umenie kamufláže

hacky13
facebook.com

Ak chcete napísať nejaký odkaz, ktorý nebude vedieť takmer nikto prečítať, napíšte do hornej časti papiera ešte jedno iné slovo.

Obrana proti hmyzu

hacky14
marthastewart.com

Papierové košíčky na muffiny sú skvelá pomôcka, ako udržať svoj drink v bezpečí pred hmyzom.

Najlepší spôsob ako skladovať zmrzlinu

hacky15
sweets.seriouseats.com

Ak chcete, aby bola vaša zmrzlina mäkšia, umiestnite tu do plastovej nádoby.

Zamotané slúchadlá

hacky16
sherleyvo

Ak nechcete mať stále zamotané slúchadlá stačí, ak použijete kúsok plastu, ktorý sa bežne používa na utesnenie baleného chleba.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), brightside.me

Najnovšie články