Jedinečná príležitosť: Kráľovná Alžbeta hľadá do paláca gazdinú, platové podmienky vás prekvapia

Kristína Hagarová

Foto: profimedia

Predstavovali ste si niekedy, že budete pracovať po boku kráľovnej Alžbety? Teraz máte jedinečnú príležitosť. Buckinghamský palác hľadá gazdinú. Mnohých však prekvapili platové podmienky. Je to oveľa menej, ako by ste si mysleli.

Portál Ladbible informoval o zaujímavej ponuke, ktorú mal zverejniť Buckinghamský palác. Kráľovná hľadá gazdinú, avšak za túto prácu ponúkajú ešte menej ako je minimálna mzda. Ideálny kandidát bude podľa nich rád pracovať ako súčasť tímu, mať proaktívny prístup a zameria sa na „vyšší štandard“ vo všetkom, čo robí.

Foto: profimedia

Čo práca zahŕňa?

Pracovná náplň zahŕňa 40-hodinový pracovný týždeň buď v Buckinghamskom paláci, alebo na hrade Windsor. „Je to cesta, ktorá rozvinie vaše zručnosti a odborné znalosti,“ vysvetľuje inzerát. „Pripojte sa k nášmu profesionálnemu tímu, budete udržiavať, čistiť a starať sa o širokú škálu interiérov a predmetov, pričom zaistíte, že budú odprezentované čo najlepšie. Od svojich kolegov sa naučíte potrebné odborné zručnosti. Okrem toho privítate hostí a budete sa o nich starať na rôznych podujatiach.“

Aká by bola vaša mzda?

Inzerát ďalej uvádza, že je to jedinečná možnosť zažiť, ale aj ukázať niečo výnimočné. Tiež zdôrazňujú, že hrad Windsor aj Buckinghamský palác predstavujú rušné prostredie na prácu, ale s dobrým manažovaním času by to nemal byť problém. „Predchádzajúce skúsenosti s upratovaním či hostením sú výhodou, ale nie sú nevyhnutné. Zaujíma nás skôr váš proaktívny prístup a schopnosť riešiť nové výzvy.“

Foto: profimedia

Hoci starostlivosť o kráľovskú domácnosť by mohla byť pre niektorých ľudí snom, podľa inzerátu sa za túto prácu platí 7,97 libier na hodinu (približne 9,29 eur), čo je o 1,93 libier menej ako minimálna mzda. Táto skutočnosť mnohých ľudí prekvaouka. Na druhej strane, máte možnosť žiť v paláci a jedlo máte taktiež zabezpečené.

4
Komentovať