Na koronavírus neveril, usporiadal rodinnú oslavu: Mojou vinou zomreli dvaja členovia rodiny

Hyriaková Kristína

Reprofoto: Youtube CNN

Za poslednú dobu sa čoraz viac objavujú príbehy ľudí, ktorí na koronavírus neverili, až kým sa sami nenakazili. Nájde sa však aj množstvo ľudí, ktorí si myslia, že sú tí ľudia zaplatení.

Presne taký bol aj Tony Green, ktorý bol veľmi skeptický a myslel si, že koronavírus nie je skutočný. Trval na svojom, až dokým v júni 2020 neusporiadal rodinné stretnutie, na ktorom sa všetci nakazili. Ako uvádza portál CNN, chce aby to vnímali aj ostatní. „Musíme byť príkladom, aby sme priniesli povedomie o tom, čo sa môže stať aj na malom zhromaždení,“ povedal. Na udalosti sa nakazila jeho partnerka, obaja rodičia a celkový počet ľudí, ktorí sa nakazili, bolo 14.

Zomreli dvaja ľudia

Tony skončil v nemocnici a podľa jeho slov ho lekári zachránili pred mozgovou príhodou. O pár dní mu našťastie bolo lepšie. Jeho svokor bol hospitalizovaný a zdalo sa, že jeho stav sa zlepšuje, veľmi rýchlo však ochorel opäť a neprežil. Nemohli sa vraj ani poriadne rozlúčiť a na pohrebe bolo desať ľudí. Jeho svokra tiež zomrela v nemocnici. Tony si teraz všetko vyčíta a myslí si, že je to jeho vina. „Je to, ako keď opitý vodič zabije svoju rodinu. Taký je to pocit. Bolo to neúmyselné, bola to moja rodina. Nesiem za to zodpovednosť.“
Tony povedal, že nikto nevie, kto bol na oslave nakazený, keď sa rodina stretla. Cítil sa však zodpovedný kvôli tomu, že on bol ten, ktorý oslavu zorganizoval. „Koľko ľudí by ochorelo, keby som to neorganizoval? Jeden? Možno dvaja? Smútok prichádza vo vlnách, ale vina len tak neodíde.“ Ľuďom teraz radí, aby pristupovali veľmi opatrne k stretávaniu a ak môžu, nech sa stretnú radšej von a s odstupom. „Myslím, že sa máme dôvod báť. Mali by sme byť pokorný a skloniť hlavu,“ dodáva.

Najnovšie články