7 prekvapujúcich dôvodov, prečo by mal pes každý deň spať v posteli spolu s vami

Lucia Mužlová

littlethings.com

Otázka správnej výchovy psov dokáže rozhádať mnohých psíčkarov a milovníkov zvierat. Počúvame o rôznych príkazoch a zákazoch, ktoré by sme mali svojho štvornohého miláčika naučiť a pri ktorých by sme určite mali byť nekompromisní, napríklad nedávať psovi jesť od stola či nepustiť ho do našej postele. Ľudia tvrdia, že je to nehygienické a pre človeka nevyhovujúce. My vám však v nasledujúcom článku prinášame sedem dôvodov, prečo by mal byť pes nenahraditeľnou súčasťou každého vášho spánku.

Prinášajú vám pohodlie

psi1
littlethings.com

Či už je to ich teplé telo alebo rytmické dýchanie, na psoch je jednoducho niečo utešujúce, nanajvýš vaša posteľ bude vďaka nim oveľa útulnejšia.

Sú liekom proti nespavosti

psi2
littlethings.com

Ich prítomnosť podporuje pokoj, úľavu od stresu a pocit bezpečia. Psy tak ako keby vzali preč všetky zlé veci, kvôli ktorým sa v noci neustále budíte.

Túlenie sa so psom odstraňuje stres a pocity úzkosti

psi3
littlethings.com

Psy vás jednoducho nakazia svojou pozitívnou energiou. Ich starostlivá a všímavá povaha dokáže byť naozaj veľmi upokojujúca, hlavným dôkazom toho sú napríklad terapeutické psy.

Poskytujú teplo

psi4
littlethings.com

Ich teplé telá a sklon privinúť sa čo najbližšie k človeku v posteli spôsobí, že sa cítite, akoby ste pri sebe mali v posteli radiátor. Pripúšťame, že v lete to môže byť trochu nepríjemné, no kto by neocenil kúsok prirodzeného tepla počas chladných sychravých dní?

Pomáhajú bojovať proti depresii

psi5
littlethings.com

Jediná vec, ktorú psy poskytujú bez opýtania, je bezvýhradná láska. Ten, kto bojuje s depresiou, ju môže prijímať ťažšie. Tá psia však dokáže spraviť s človekom divy aj počas mimoriadne ťažkého životného obdobia.

Poskytnú vám pocit bezpečia

psi6
littlethings.com

Vedomie toho, že ste chránení vaším psom aj  počas spánku, keď ste najviac zraniteľní, je na nezaplatenie. Vďaka ich výborne vyvinutému sluchu a tendencii brechať na neznámych ľudí, sa nemusíte báť naozaj ničoho.

Prospieva to aj vášmu psovi

psi7
littlethings.com

Na svete neexistuje nič, čo by pes miloval viac, ako vás. Dovoľte mu preto stráviť noc plnú túlenia pri vás v posteli. Veď napokon, pes prijíma komfort od vás takisto ako vy od neho. Obe strany teda budú spokojné.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia Taňkošová), littlethings.com

Najnovšie články