AKTUÁLNE: Na Slovensku pribudol 1 prípad nákazy koronavírusom

Lucia Mužlová , TASR

foto: TASR - Roman Hanc

Na Slovensku pribudol 1 prípad nákazy koronavírusom, doteraz sa tak zaznamenalo 1542 pozitívnych vzoriek. 

Článok pokračuje pod videom ↓

K včerajšiemu dňu to bolo 1541 pozitívnych a 193 471 negatívnych vzoriek. Za včerajší deň otestovali 1262 vzoriek. Z ochorenia COVID-19 sa vyliečilo 1409 pacientov, dnes nepribudli žiadni noví vyliečení pacienti. Na Slovensku celkovo evidujeme 28 úmrtí. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií a stránka korona.gov.sk.

Na pláži Copacabana vykopali 100 hrobov, symbolizujú obete pandémie

Dobrovoľníci vo štvrtok vykopali 100 hrobov na svetoznámej pláži Copacabana v brazílskom meste Rio de Janeiro ako symbolické pripomenutie tisícov Brazílčanov, ktorí zomreli na ochorenie COVID-19. A zároveň tým odsúdili „nekompetentnosť“ verejných úradov pri riešení pandémie nového koronavírusu.

Do svetlého piesku pred ikonickým hotelom Copacabana Palace vykopali desať radov jám a vedľa nich pozapichovali čierne kríže dekorované malými brazílskymi vlajkami, napísala tlačová agentúra AFP.

Foto: TASR/AP

„Cieľom je protestovať proti celému sledu chýb, urobených federálnou vládou pri riešení humanitárnej krízy, ktorou Brazília trpí,“ uviedla na Twitteri mimovládna organizácia Rio de Paz, založená na boj proti násiliu v meste.

Vizuálny efekt pripomína zábery z rôznych miest po celom svete, kde koronavírus bral ľuďom životy a bolo treba rýchlo kopať čerstvé hroby – predovšetkým v meste Manaus v oblasti rieky Amazonka na severe Brazílie.

Krajne pravicový brazílsky prezident Jair Bolsonaro opakovane zľahčoval rozsah pandémie a ochorenie COVID-19 nazval „chrípkou“. Kým Bolsonaro obhajuje obnovenie ekonomickej činnosti, koronavírus sa ďalej šíri po krajine, pričom už naň zomrelo vyše 40 000 ľudí a nakazilo sa ním viac ako 800 000 ľudí. Brazília má vyše 210 miliónov obyvateľov.