Takto vyzerá najkrajší Slovák za rok 2024. Rodák zo Záhoria bude reprezentovať krajinu na medzinárodnej súťaži

Foto: Radoslav Orenič

Slovensko opäť pozná svojho najkrajšieho muža. Vo funkcii vystriedal Tomáša Benka, ktorý vyhral minulý rok. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Najkrajším mužom Slovenskej republiky sa stal 26-ročný Adam Palkovič, ktorý zvíťazil spomedzi 22 uchádzačov a odniesol si titul Mister Slovak Republic. Šarmantnému fitnestrénerovi odovzdal šerpu riaditeľ súťaže Jozef Oklamčák, ktorý s ním pocestuje aj na a medzinárodnú súťaž do Poľska.

Musel mať vzhľad aj charakter

Nový Mister Slovak Republic pochádza z obce Kúty na Záhorí. Od detstva sa venuje športu, a to sa odrazilo aj v jeho profesii. V súčasnosti sa venuje fitnes cvičeniu a pôsobí ako tréner. Pomyslenú korunku krásy mu nasadili riaditeľ súťaže Mister Slovensko a zakladateľ Miss Slovensko Jozef Oklamčák, dizajnér Jozef Grondžák a fotograf Radoslav Orenič, ktorí skúmali kandidátov na túto pozíciu z viacerých hľadísk a ich rukami prešli desiatky fotografií.

„Výber bol veľmi komplikovaný, pretože na Slovensku máme veľa sympatických mužov. Vyberali sme z 22 kandidátov, ktorí prejavili záujem. Zvíťazil Adam, ktorý bude reprezentovať Slovenské republiku na svetovej súťaži Mister Supranational 2024. Mister by mal byť sympatický, ale aj s vypracovanou postavou. Adam na mňa povahovo aj charakterovo pôsobí veľmi pozitívne,“ vysvetlil Oklamčák.

„Mám veľmi príjemné pocity a som nadmieru šťastný. Veľmi si vážim tento titul, ktorý som nadobudol. Verím, že ho využijem naplno. Myslím si, že Mister by mal mať charizmu, a určite aj vzhľad, pretože to je súťaž krásy. A hlavne, mal by byť férový. Chcel by som uspieť vo svete. Po fyzickej stránke sa pripravujem každý deň, pretože denne cvičím. Ostatné ešte doladím,“ prezradil Adam k svojej výhre.

Foto: Radoslav Orenič

Ďalšie fotografie Mistra Slovak Republic si môžete pozrieť v galérii.

Najnovšie články