AKTUÁLNE: Nemecko zasiahlo silné tornádo. Na Slovensku ochladenie, dážď a dokonca aj sneženie

Lucia Mužlová
Silný vietor a žena s dáždnikom

Foto: archív TASR/ AP Alvaro Barrientos

Ako sme vás informovali včera, do Európy mierila víchrica Franz. Tá našťastie Slovensko nezasiahla vo veľkej miere. Na Nemecko sa však rútilo tornádo, ktoré zanechalo obrovské škody a dokonca aj zranených.

Článok pokračuje pod videom ↓

Mestečko Roetgen zasiahlo tornádo. Poškodené boli domy, strechy a ničivá spúšť si vyžiadala aj jedného zraneného. Meteorológovia zaznamenali silu F1. V pohotovosti sú ešte aj dnes záchranné zložky, ktoré sa snažia následky postupne dávať do poriadku.

Na Slovensku dnes očakávajte dážď a miestami aj sneženie. Už včera vo večerných hodinách snežilo napríklad v Banskej Bystrici, pričom sneh tu poletoval aj dnes ráno. Počasie u nás ovplyvňuje tlaková níž. Prevažne oblačno, na mnohých miestach prehánky. Teploty 6 až 11 stupňov Celzia. Na západnom Slovensku prevažne oblačno, prehánky. Najnižšie ranné teploty 3 až 0 a najvyššie denné 8 až 11 stupňov C. Na strednom Slovensku prevažne oblačno, prehánky. Najnižšie ranné teploty 2 až  -3 a najvyššie denné 6 až 10 stupňov C. Na východnom Slovensku prevažne oblačno. Najnižšie ranné teploty 2 až -2 a najvyššie denné 6 až 10 stupňov C.

Počasie na horách: Vo výške 1000 m prevažne oblačno, snehové prehánky. Najnižšia ranná teplota -3 a najvyššia denná 4 stupne C. Vo výške 1500 m prevažne oblačno, snehové prehánky. Najnižšia ranná teplota -5 a najvyššia denná 0 stupňov C. Vo výške 2000 m prevažne oblačno, snehové prehánky. Najnižšia ranná teplota -7 a najvyššia denná -3 stupne C.

imeteo.sk