Milovníci zimy sa môžu tešiť. Na Slovensko sa vracia sneženie, dorazí už v tento deň

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

V posledných dňoch sme si „užili“ výnimočne teplé počasie, ktoré je na zimu netypické. Milovníci zimy sa však môžu tešiť. V nasledujúcich hodinách sa na Slovensku začne postupne ochladzovať.

Článok pokračuje pod videom ↓

Ako informuje portál Imeteo, začiatok januára 2023 patrí k najteplejším za posledné roky. Na horách je najmenej snehu za uplynulých 30 rokov. Situácia sa však má zmeniť už v nasledujúcich hodinách. Počasie výrazne ovplyvňuje tlaková níž, ktorá prinesie výdatné zrážky, ale aj chladnejší vzduch. Zrážkové pole bude výrazne ovplyvňovať počasie na našom území.

Prichádza chladnejší vzduch

„Okrem zrážok k nám však začína prúdiť aj chladnejší vzduch. Jeho zásoby sa nachádzajú nad východnou Európou a práve teraz začína zatekať už aj nad naše územie,“ uvádza portál. Už v noci sme na mnohých miestach zaznamenali výrazné zrážky. Zároveň k nám od severu až severovýchodu začal prechádzať chladnejší vzduch, ktorý bude znižovať hranicu sneženia.

Foto: archív TASR/Michal Svítok

Na Slovensko sa vracia sneženie

Tá do rána klesla už od 700 metrov. „Sneženie sa tak vráti do vyššie položených oblastí Oravy, Kysúc, Liptova, Turca a Horehronia. Na horách by podľa aktuálnych predpokladov mohlo napadnúť 10 až 20 cm čerstvého snehu.“

Tešiť sa tak môžu hlavne lyžiarske strediská, ktoré museli pre nedostatok snehu zatvoriť svoje brány. Ďalšia vlna sneženia je pritom na dohľad. „V strede týždňa prídu ďalšie zrážky, ktoré prinesú sneženie opäť do ďalších oblastí, keďže sa hranica sneženia bude aj naďalej znižovať. Trend ochladzovania pritom bude pokračovať aj v nadchádzajúcich dňoch,“ uzatvára portál.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk