POZOR! Na Slovensko prichádzajú extrémne silné búrky. Meteorológovia vydávajú výstrahu, udrú už v tento deň

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

Na Slovensko prichádzajú mimoriadne silné búrky. Do Európy však mieria najnebezpečnejšie búrky tohto roka, ktoré do istej miery zasiahnu aj naše územie.

Ako uvádza portál Imeteo, v porovnaní s tým, čo sa očakáva v Nemecku, Poľsku alebo Česku, budú búrky na Slovensku len slabým odvarom. Môže za to dobré načasovanie, avšak neznamená to, že búrky nespôsobia žiadne komplikácie. Do Európy prichádza mimoriadne teplý vzduch a teploty stúpajú vysoko. Vzduch sa prehrieva a vytvára dobré podmienky pre búrky. Na mnohých miestach búrky zúrili už vo štvrtok, strednú Európu však zasiahnu plošne v piatok.

Prichádzajú silné búrky

Piatok budú teploty na našom území dosahovať tropickú hranicu +30 °C. Výnimočne sa môžu prvé búrky objaviť aj na Slovensku, a to na západe či severozápade v podvečerných hodinách. Búrkový systém sa dostane nad naše územie v sobotu v ranných hodinách. Prinesú zosilnenie vetra a prívalové zrážky.

Ďalšie búrky sa očakávajú v sobotu počas dňa. Isté je, že v sobotu pôjdeme do studeného frontu, ktorý prinesie aj búrky a zmení počasie na Slovensku.

Viac správ o počasí nájdete na imeteo.sk
0
Komentovať