Obľúbená kreslená postavička zmenila svoje ikonické šaty. Dôvodom je oslava žien

Kristína Hagarová

Foto: Twitter (Disneyland Paris EN)

Zmena je život. Nemôžete očakávať, že zostane celý život stáť na jednom mieste a nikam sa neposuniete. Život je predsa na to, aby sme sa vyvíjali a menili názory aj postoje. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Občas sa aj ikonické postavy musia zmeniť a privítať tak novú dobu, aby tým zároveň priniesli aj isté posolstvo. Ako uvádza portál Tyla, ukazuje sa, že myška Minnie vymení svoje ikonické červené bodkované šaty za modrý bodkovaný kostým. Minnie Mouse vďačí svojmu novému vzhľadu návrhárke Stelle McCartney. Prečo ale slávna myška nemá na sebe ikonické šaty?

Ikonická mašľa a nohavicový kostým

Disneyland Paris oznámil na Twitteri nový outfit kreslenej postavičky nielen pri príležitosti 30 rokov Disneylandu v Paríži. Po jej stvorení v roku 1928 to bude prvý raz, čo takto radikálne Minnie zmení svoj vzhľad. Nohavicový kostým Stelly McCartney je doplnený ikonickou mašľou. Tento kostým má na sebe „oblečený“ na počesť marca a dňa žien ako symbol pokroku.

Symbol pokroku

„Na Minnie milujem skutočnosť, že stelesňuje šťastie, sebavyjadrenie, autentickosť a že inšpiruje ľudí všetkých vekových kategórií na celom svete. Navyše, má skvelý štýl!“povedala Stella. Tento nový pohľad na jej charakteristické bodkované oblečenie robí z Minnie symbol pokroku pre novú generáciu. The Walt Disney Company taktiež uvádza na trh tričko s myškou Minnie, na oslavu Medzinárodného dňa žien 8. marca.