Viac ako 100-tisíc ľudí podpísalo petíciu proti samoobslužným pokladniam v Tescu. Dôvod mnohých prekvapil

Kristína Hagarová

Foto: RickRichards [CC BY-SA]

Aj keď mnohí ľudia oceňujú samoobslužné pokladne a chcú obmedziť stretávanie s ľuďmi na pokladni, zdá sa, že viac ako 100-tisíc ľudí v Británii s nimi nesúhlasia a myslia si, že automaty nahrádzajú ľudí.

Ako uvádza portál Ladbible, petíciu proti samoobslužným pokladniam spustila 69-ročná Pat McCarthy, ktorá uviedla, že zhruba tri štvrtiny pokladní v Tescu sú teraz samoobslužné. Argumentovala tým, že pokladne bez personálu robia zážitok z nakupovania fyzicky aj psychicky národným a zdrvujúcim a dodala, že miluje rozhovor s personálom, hoci len krátko. Žije sama a je rada za každý rozhovor.

Kritizujú samoobslužné pokladne

„Tieto nové pokladne nie sú prístupné pre ľudí, ktorí nemajú kreditné karty a chcú používať len hotovosť… alebo starší ľudia a zdravotne postihnutí s problémami s pohybom a zdvíhaním. V rade musia čakať viac ako 30 minút. Ako staršia žena nemôžem dvíhať nič ťažké,“ povedala Pat.

Už má množstvo podpisov

Petícia už má viac ako 100-tisíc podpisov a toto číslo stále rastie. Pat pritom verí, že si práve samoobslužné pokladne sú spôsob, ako zamestnať menej zamestnancov v maloobchode a prinútiť zákazníka, aby túto prácu vykonával sám, čím nahradzujú ľudí strojmi. „Udržme si ľudí a užívajme si interakciu.“ Tiež povedala, že ju využívanie tejto pokladne stresuje a má pocit, že je do toho nútená.

Cieľom ich petície je stretnúť sa s Kenom Murphym, generálnym riaditeľom spoločnosti Tesco, aby sa s ňou stretol a vysvetlil svoju politiku nahradiť ľudí strojmi. Taktiež chce, aby vrátil do predajní viac ľudí.

3
Komentovať