Otestujte svoj vzťah: Ak spĺňa týchto 10 bodov, vydrží vám večnosť!

Monizz

Začínajúce vzťahy sú taká zvláštna vec. Na začiatku máme pocit, že je všetko úžasné, a že to nabetón vydrží do smrti. S postupujúcim časom sa však sny o ružovej budúcnosti pomaly ale isto rozplývajú a pravdepodobne je to tak dobre.

Článok pokračuje pod videom ↓
pixabay.com

Ak ste vhupli do dlhodobého vzťahu alebo do manželstva, pravdepodobne už netúžite po novom partnerovi a radi by ste si udržali toho svojho. Nikdy nebude všetko dokonalé, ale k dokonalosti je niekedy len krôčik. Ak váš vzťah spĺňa týchto 10 bodov, nech už je to v ňom miestami akokoľvek, verte, že toto puto prekoná aj najhoršie prekážky.

Rovnaká sociálna úroveň

Ak ste sa dali dokopy s človekom, ktorý sa nachádza zhruba na vašej sociálnej úrovni, je to prvý krok k úspechu. I keď sa to na prvý pohľad môže zdať veľmi malicherné a iste si poviete, že je jedno, odkiaľ partner pochádza, hlavne, že sa ľúbite, opak môže byť pravdou. Sociálne rozdiely skôr či neskôr začnú plávať na povrch a vy sa s nimi budete musieť pasovať. Niekedy je to naozaj na škodu a až po rokoch zistíte, že sociálna úroveň je často úzko spätá aj s tou mentálnou.

pixabay.com

Podobný zmysel pre humor

Je naozaj zábavné, keď sa viete zasmiať na podobných veciach. O to príjemnejšia je vzájomná komunikácia a o to odľahčenejšie je niekedy aj riešenie potenciálnych konflikt privádzajúcich situácií. Občas stačí naozaj málo, vytiahnuť osvedčenú zbraň – humor – a kríza je zažehnaná. Ak ho máte spoločný, vyhrali ste.

pixabay.com

Rovnaký pohľad na výchovu detí

Deti sú aspektom, v ktorom sa jednoducho musíte zhodnúť, inak neskôr nastanú skutočné problémy. Je dôležité vedieť, či vôbec vy a vás partner chcete deti, či si predstavujete rovnaký alebo podobný počet potomkov, a ako si predstavujete výchovu. Keď poznáte partnerov pohľad na tak dôležitú záležitosť rodinného života, potom si môžete byť istí, že neskôr bude všetko ľahšie. Od toho sa však môžu odpichnúť aj vaše ďalšie rozhodnutia. Ak sa nezhodujete v tom, ako by ste svoje deti chceli vychovávať, je načase prehodnotiť, či takýto vzťah má zmysel, a či by v budúcnosti nebol predurčený na rozpad.

pixabay.com

Peniaze sú spoločné

V partnerskom zväzku, nech je už v akejkoľvek právnej podobe, je dôležité mať spoločnú kasu. Ak to nie ste ochotní alebo schopní rešpektovať a potrebujete mať vzadu vlastnú barličku, zo svojej kreditky len neradi púšťate a o tejto delikátnej záležitosti radšej ani nerozvíjate debaty, dajte si pozor. Peniaze sa o pár rokov môžu stať jablkom sváru a z toho len tak ľahko nevybrdnete.

pixabay.com

Podobná životná filozofia

Hovorí sa, že rodinná loď narazila na život. Tento výrok však nie je myslený ako negatívum, ale presne naopak. Skôr, ako si s partnerom začnete zakladať rodinu a rozhodnete sa pre takýto radikálny krok, uvedomte si, že ak sa na život nepozeráte spoločný spôsobom alebo aspoň rovnakým smerom, potom sa o pár rokov láska môže vypariť a vy narazíte na skutočné ľadovce. Pre fungujúci vzťah je naozaj lepšie hľadať dlho, no toho správneho partnera.

pixabay.com

Zhodujete sa v intímnej oblasti

Aj takéto veci sú dôležité, pretože po určitom čase sa stanú jediným bodom, v ktorom sa stretnete len vy a váš partner. Prídu deti, starosti, množstvo práce a chtiac-nechtiac sa vaše súkromie zúži na spálňu a neskoré večerné hodiny. Vyčkajte, kým eufória pominie a potom hodnoťte sexuálny život podľa toho, čo naozaj prináša.

pixabay.com

Priority

Priority sú kameň úrazu. Na začiatku sú iné a počas života sa stokrát zmenia. Aj preto priority úzko súvisia s rovnakou alebo aspoň podobnou životnou filozofiou. Ak viete, že váš partner ma ambíciu založiť si rodinu a zvyšok života venovať len jej, potom aj priority budú pravdepodobne rovnaké – teda vy a vaše deti. V tomto smere však nemožno dať za nikoho ruku do ohňa. Buďte preto obozretní.

pixabay.com

Zrelí na spoločný život

Ak sú dvaja ľudia zrelí na spoločný život, vidia a vedia to nielen oni, ale aj ich okolie. Ak to tak nie je, verte, že ten pocit vám nedá spať. Dobre si rozmyslite, aký krok urobíte. Neistota v partnerstve je zlým znamením, a ak nemáte rovnaké priority a veci do budúcnosti nechcete rovnako a rovnaké, potom radšej spomaľte. Ak je to naopak, odvážne vykročte a nemajte stres.

pixabay.com

Spoločné záujmy

Akonáhle sa zaľúbite, nedbáte na to, čo vášho partnera baví a čo vo voľnom čase robí. V niektorých prípadoch sa k svojim partnerom zo začiatku dokonca radi pridávame. Lenže po roku-dvoch-troch príde vytriezvenie a odrazu nenachádzame pochopenie pre lezeckú stenu či dobrodružné cesty okolo sveta. Alebo nás hokejové či futbalové zápasy jednoducho prestali baviť, prípadne priam nenávidíme nakupovanie s tým druhým, pretože nám to pokazí prinajmenšom najbližší týždeň. Pozor. Nie nadarmo sa hovorí, že je dobré, aby sa partneri poznali dlhšie. Tie najdôležitejšie veci vychádzajú na povrch až časom.

pixabay.com

Snaha preonačiť toho druhého

Ak sa aj po spoločnom rozhodnutí založiť si rodinu snažíte svojho partnera premeniť na niekoho iného, potom to skutočne nie je dobrým znamením. Máte radi jeho charakter, ale predsa len by vám viac vyhovovalo, keby sa niekedy správal trochu inak. Predstavte si, že by bol váš partner zrazu iný. Túžili by ste po ňom alebo nie? Podľa odpovede urobte aj dôležité rozhodnutie.

Pozri aj: Psychológovia varujú: Nikdy by ste svojho syna nemali bozkávať na pery. Výchova chlapcov vraj nie je práca pre ženy!

zdroj: babskeveci.sk (M)

Najnovšie články