Ľudské sliny silnejšie ako morfium a čokoláda prestane existovať! Týchto 20 neuveriteľných faktov prekvapí aj tých najbystrejších z vás

KatkaR

Ak sa venujete čítaniu kníh, sledovaniu náučných či vedomostných programov a v kruhu priateľov sa s každou otázkou obracajú práve na vás, pretože vždy  poznáte odpoveď, pravdepodobne vás už dlhšiu dobu naozaj nič neprekvapilo. Od počiatku existencie našej planéty sa však uskutočnilo mnoho udalostí, vynašlo sa mnoho vynálezov a vystriedalo sa tu nespočetné množstvo ľudí. Práve preto si dovolíme predpokladať, že v nasledujúcom zozname nájdete aspoň jednu ohromujúcu skutočnosť, o ktorej ste doteraz ešte nepočuli. 

Článok pokračuje pod videom ↓

• William Patrick Hitler, synovec Adolfa Hitlera, slúžil počas 2. svetovej vojny v americkom námorníctve. Bol členom zdravotníckeho personálu, do ktorého smel vstúpiť na základe osobného povolenia od amerického prezidenta Franklina Roosevelta.

• Slovo bojkot je odvodené od mena kapitána britskej armády- Charlesa Boycotta, ktorý pôvodne prenajímal pozemky miestnym poľnohospodárom. Za nájom si však účtoval nekresťanské peniaze, ktoré muži nevedeli splácať a preto ich vyhodil. Časom ho začali všetci ľudia ignorovať – nikto sa s ním nerozprával, nikto mu nič nepredal a ani od neho nikto nič nekúpil.

• Deti vedia rozlišovať rozličné stupne sladkosti. Už batoľa ľahko rozozná čokoládovú príchuť od obyčajnej mliečnej.  To znamená, že si môžu do akéhokoľvek jedla pridať cukor a bude sa im zdať chutnejšie.

• Všetky skomprimované anglické stránky Wikipédie, bez obrázkov a videí majú približne 14 GB.

• Ľudské sliny prirodzene obsahujú narkotickú látku opiorphin, ktorej účinky sú 6-krát silnejšie, než účinky morfia.

• Fyzikálne zákony, ktoré poznáme v súčasnosti, fungujú iba v 4% celkovej vesmírnej hmoty, pretože zvyšných 96% je obsadených tzv. temnou hmotou a temnou energiou, o ktorých nie je známe prakticky nič.

• Žalúdok a črevá človeka sú lemované nervovými bunkami, ktorých je približne 100 000 000. Vedci sa domnievajú, že tieto nervové bunky, ktoré sa v minulosti nazývali “druhý mozog“, dokážu vo veľkej miere ovplyvňovať našu náladu a emócie.

• Miera kriminality vo Vatikáne je jednou z najvyšších na svete. Za rok sa tu spácha aspoň 1 zločin na jedného obyvateľa a v roku 2007 to bolo dokonca 1,5 zločinu na jedného obyvateľa tejto rímskej enklávy. Väčšinou sa jedná o vreckové krádeže, z ktorých 90% zostáva nevyriešených.

• Vedci sa domnievajú, že dĺžka života každej žijúcej bytosti je rovná časovému intervalu, počas ktorého jej srdce vykoná približne 1 miliardu úderov. Samozrejme, človeku sa podarilo tento interval zvýšiť, a to vďaka rozvoju a vynálezom medicíny.

• Ak ste niekedy niekde začuli, že väčšina nečistôt v našich domácnostiach je tvorená odumretými čiastočkami našej vlastne kože, vedzte, že ide iba o obyčajný mýtus. Prach pozostáva z nečistôt, ktoré sa do nášho domu dostávajú z vonkajšieho prostredia.

• Plody avokáda nikdy nedozrievajú na stromoch – strhávajú sa nezrelé a v závislosti od teploty a vlhkosti prostredia dozrievajú niekoľko dní.

View this post on Instagram

🥑🥑🥑Aguacates "de la terreta" bañados por el río Serpis, gentileza de mi sis @susanna_sp 😜 No me preguntéis cómo estan porque están más duros que una piedra 😅 Ya tengo uno "exorcizándose" entre plátanos (2a foto), uno de los métodos de maduración que explicó @lagloriavegana 😉🥑🥑🥑ya os contaré… . . #aguacate #avocado #delaterreta #vegan #veganfood #veganfoodshare #veganfoodporn #vegansofig #vegansofinstagram#whatveganseat #healthyfood #healthyvegan#healthyeating #eatvegan #bestofvegan #vegano #vegà #govegan #crueltyfreefood #plantbased#poweredbyplants #veganism #veganisme #comidavegana #vegansofspain #easyvegan #instavegan #vegancommunity

A post shared by Meritxell Se (@meritxellse) on

• Po štúdiu pozostatkov tučniaka nájdených na ostrove Seymour, ktorý žil približne pred 40 miliónmi rokov, vedci zistili, že predkovia moderných ľudí žijúci v južnom pásme mali približne 180 cm a vážili viac než 100 kg.

• Popol Freda Baura, tvorcu obalov obľúbených chipsov značky Pringles, bol podľa Fredovej poslednej vôle uchovaný práve v jednom z týchto obalov. Následne bol pochovaný.

• Mačky a psy môžu trpieť alergiami. A tiež aj alergiou na ľudí.

https://www.instagram.com/p/BfbL9m4j4TV/?tagged=catanddog

• -40 °C sa rovná -40 °F. Vzorec na prevod stupňov Fahrenheita na stupne Celzia je nasledovný: °F = 1,8 * °C + 32. Keď si do rovnice dosadíte príslušné stupne Celzia a vypočítate ju, jednoducho zistíte, že teplota na oboch stupniciach je rovnako studených -40: °F = 1,8 * (-40) + 32 = -40.

• S tým, že raňajky sú najdôležitejším jedlom dňa, prišla v roku 1944 spoločnosť produkujúca cereálie. Pomocou tohto triku sa marketingové oddelenie snažilo zvýšiť predaj svojich výrobkov.

• Predpokladá sa, že do roku 2050 prestane čokoláda úplne existovať, nakoľko kakaovníky sú ohrozené klimatickými zmenami.

• Galaxia M100 je od planéty Zem vzdialená 55 miliónov svetelných rokov. Je od nás teda tak ďaleko, že keby sa niekto odtiaľ rozhodol pozorovať našu planétu, mal by možnosť sledovať živé vysielanie vyhynutia dinosaurov.

• Velociraptory boli veľkosťou podobné dnešnému moriakovi.

Prekvapil vás aspoň jeden z vyššie spomenutých faktov? Alebo ste už v minulosti počuli o všetkých z nich? Poznáte nejaké prekvapivé skutočnosti týkajúce sa našej minulosti, budúcnosti, vedy, techniky alebo akejkoľvek inej oblasti ľudského bytia, ktorými by ste mohli prekvapiť vy nás? Dajte nám o nich vedieť napríklad prostredníctvom komentárov.

Pozri aj: Všetky ženy by mali poznať týchto 9 vlasových trikov! Tip č. 5 zachránil moje rýchlo sa mastiace vlasy a dodal im objem na počkanie

Katuš, adme.ru