Zomrela Patricia Burda Janečková. Speváčka podľahla zákernej chorobe vo veku 25 rokov

Dana Kleinová

Foto: profimedia

Napriek zákernej diagnóze však Patricia nestrácala nádej a zrušila koncerty, aby mohla podľa jej slov naplno bojovať a liečiť sa. „To ale neznamená, že prestanem spievať! Hneď ako budem mať silu, budem pre vás spievať a nahrávať. Mňa len tak niečo nedostane!“ odkázala svojim fanúšikom.

Krátko potom speváčka podstúpila prvú chemoterapiu a pripravovala sa na to, že ju liečba už čoskoro pripraví o vlasy. Neskôr sa prihovorila svojim fanúšikom znova a podelila sa o dobré správy: „Už som v polovici svojej liečby chemoterapiou a po troch dlhých mesiacoch mám konečne dobrý pocit, pretože výsledky z kontrolného vyšetrenia sú dobré! Má to zmysel!“

Svoj boj Patricia zdieľala s fanúšikmi aj ďalej a neskôr ukázala aj fotografie po operácii.

Najhorší rok jej života

Prešiel rok a Patricia sa znova prihovorila verejnosti a adresovala pár slov svojmu boju s rakovinou.

„Uplynul rok. Podstúpila som 16 chemoterapií, mastektómiu a mesiac ožarovania, nespočetné množstvo injekcií a ďalších nie veľmi príjemných vecí. Niekedy som bola v nemocnici častejšie ako doma, ale človek si zvykne na všetko,“ priznala speváčka.

Po ročnom boji, ktorý ju stál kopec síl, stále nestrácala nádej na normálny život. Napísala: „Dúfam, že to bol najhorší a najťažší rok môjho života a teraz to už bude len dobré.“

Požiadal ju o roku

Veľkou oporou jej bol po celý ten čas jej partner, herec Vlastimil Burda.

„Ďakujem môjmu úžasnému partnerovi @vlastimil_burda, bez ktorého by som to asi nezvládla. Nemal to so mnou ľahké, ale nevzdával sa, bol mi obrovskou oporou a ja ho za to obdivujem a milujem,“ priznala Patricia.

Počas náročného obdobia sa ich láska ešte viac zocelila a v apríli prekvapili novinkou, že sa idú brať. Svoje „áno“ si povedali 24. júna a v rovnakom mesiaci Patrícia oslávila aj svoje 25. narodeniny.

Najnovšie články