Kamaráti odišli do Turecka na bielenie zubov. Jeden zomrel a dvaja sú v kóme

Kristína Hagarová

Foto: unsplash

33-ročný Brit zomrel a dvaja jeho priatelia bojujú o život v nemocnici po tom, čo išli do Turecka na bielenie zubov. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Richard Molloy z Belfastu zomrel v sobotu po ceste do Marmarisu kvôli bieleniu zubov, zatiaľ čo jeho priatelia Declan Carson a Aaron Callaghan sú v kritickom stave. Informoval o tom portál Daily Mail. Declan, otec dvoch detí a Aaron sú údajne v kóme, no ich stav sa zlepšil a už môžu fungovať aj bez prístrojov, ktoré ich držali pri živote. Polícia sa teraz snaží vypátrať zubára, ktorý troch chlapov ošetroval.

Nevedia, čo sa stalo

Podľa miestnych správ sa mohli zrútiť po užití lieku, ktorý im dal zubár pred zákrokom, nie je však vylúčené ani to, že oni sami užili nelegálne látky. Jeden z mužov sa mal po odpadnutí doplaziť po pomoc, podľa miestnych médií ich všetkých našli v hotelovej izbe. Richard zomrel potom, ako ich sanitka previezla do súkromnej nemocnice. Podľa hovorcu nemocnice sa stav dvoch mužov zlepšuje a už nie sú v ohrození života.

Foto: unsplash

Správa ich zasiahla

Správa rodinu muža veľmi zasiahla a teraz sú vďační za každú podporu, ktorú im ľudia poskytujú. Nikto však zatiaľ nevie, čo sa stalo. Cestovanie za bežnými zákrokmi je vo Veľkej Británii bežné, pretože je to často veľmi drahé. Turecko je známe tým, že kvôli lacným zákrokom tam cestujú ľudia z celého sveta. Ako to však už býva, dáva to priestor pre podvodníkov a laikov. Či ide aj teraz o tento prípad bude výsledkom vyšetrovania.