Pápež František prekvapil mnohých ľudí. Vydal sa do obchodu s hudobnými nosičmi, neodišiel naprázdno

TASR

FOTO TASR/AP In this image from video made available by Javier Martinez Brocal of Rome Reports, Pope Francis leaves a record shop in Rome, Tuesday, Jan. 11, 2022. Pope Francis grew up listening to the opera on the radio, is a fan of tango and milonga and thinks Mozart "lifts you to God." But it still came as a something of a shock to see him coming out of a downtown Rome record shop Tuesday evening with a CD in hand, after making an unannounced visit that was caught on camera by a Vatican reporter who happened to be nearby. (Javier Martinez Brocal/Rome Reports via AP)

Pápež František v utorok večer opustil Vatikán a vydal sa do rímskeho obchodu s hudobnými nosičmi, odkiaľ si odniesol platňu s klasickou hudbou. Na mieste ho nakrútil riaditeľ tlačovej agentúry Rome Reports, ktorý video zverejnil na sociálnej sieti Twitter. Informovali o tom agentúry AP, AFP a Reuters.

František bol v obchode Stereosound vedľa starovekého rímskeho Panteónu zhruba 12 minút. Majitelia sú údajne jeho dlhoroční priatelia. Hovorca Vatikánu povedal, že pápež išiel požehnať obchod, pretože bol nedávno zrekonštruovaný. Podľa portálu Vatican News si pontifex z prevádzky odniesol LP platňu (33 RPM) s klasickou hudbou, ktorú mu počas návštevy darovala dcéra majiteľov obchodu. František je údajne „pravidelný zákazník“, ktorý začal obchod navštevovať, ešte keď bol arcibiskupom.

Je pravidelný zákazník

Počas svojich návštev Ríma totiž prespával v neďalekej budove. Agentúra AFP pripomenula, že pápež je známy tým, že je „nepredvídateľný“ a žije omnoho skromnejšie ako jeho predchodcovia. V roku 2015 si napríklad išiel vymeniť okuliare do optiky v centre Ríma. Nasledujúci rok išiel do obchodu, aby si kúpil nové ortopedické topánky. Najvyšší predstaviteľ katolíckej cirkvi už dávnejšie priznal, že má rád klasickú hudbu, ale počúva aj tango.

0
Komentovať