Bolelo ma hrdlo, a tak som vyskúšala tento starodávny čínsky recept, ktorý ma okamžite postavil opäť na nohy

Lucia Mužlová

takprosto.cc

Tento starý recept je na báze mlieka. Mlieko je produkt, ktorý nenahradíte ničím iným. Okrem nutričných hodnôt má aj liečivé účinky. Jeho zloženie sa trochu líši v závislosti od zvieraťa, z ktorého pochádza, stravy a času. Samozrejme, hovorím o kvalitnom mlieku, na to si treba dať pozor.

Článok pokračuje pod videom ↓
mliekoliek1
takprosto.cc

Dokonca už samotný otec medicíny Hippokrates používal mlieko na liečbu tuberkulózy a anémie. V Číne sa zase kedysi mlieko využívalo na liečbu neuróz a duševných porúch. Tento domáci liek na kašeľ má už mnoho rokov, možno stovky, možno tisíce, no určite stojí za vyskúšanie.

Budete potrebovať:

1 liter mlieka (najlepšie domáceho)

1 malá cibuľa

1 polievková lyžica masla

štipka jedlej sódy

1-2 lyžice koňaku

Postup:

Mlieko privedieme k varu a pridáme cibuľu, ktorú sme rozkrojili na 4 časti. Varíme približne 5 minút, no dajte pozor, aby vám mlieko nevykypelo. Mlieko odstavíme, necháme trochu vychladnúť a pridáme maslo, sódu a koňak.

mliekoliek2
takprosto.cc

Tento liek pite teplý, no nie úplne horúci a najlepšie urobíte, keď si ho dáte večer. Tento nápoj popravde nie je veľmi chutný. Určite ste pili už aj lepšie nápoje. Efekt je však skvelý a nebudete naň ani musieť dlho čakať. Už ráno sa budete cítiť oveľa lepšie. Pomáha pri bolesti hrdla, únave a celkovo bežnej chorobe ako je angína či chrípka. Ak máte v pláne variť tento liek pre svoje deti, alkohol samozrejme vynechajte.

Jeseň je časom, kedy nás choroby a únava často navštívia. Vďaka tomuto lieku to bude predsa len o trochu lepšie.

zdroj: babskeveci.sk (Lucia M.), takprosto.cc

Najnovšie články