Slová známeho lekára, ktorý 25 rokov chodil o barlách: Ak vás začali bolieť kolená a chrbtica pamätajte, že bolesti sa dá zbaviť, ak začnete…

Banana

Vari ani nepoznáme človeka, ktorý by aspoň občas netrpel bolesťou chrbtice, kĺbov alebo krku. Sedavé zamestnanie a málo pohybu v žiadnom prípade týmto problémom neprospieva a na záver sa uchyľujeme k tabletkám alebo akútnej návšteve lekára, keď je s nami už ozaj najhoršie. Zabudnite na množstvo liekov, obklady a dlhé čakanie u lekára. Známy ruský lekár, ktorý vytvoril systém gymnastických cvičení vás naučí, ako zatočiť s bolesťou.

Článok pokračuje pod videom ↓

Väčšinou počas bolesti automaticky siahneme po liekoch alebo géloch, ktoré by nás mali nepríjemných pocitov zbaviť. Ak je nám horšie, prikladáme si obklady alebo v závažných situáciách navštívime lekára. To všetko však robíme len kvôli našej lenivosti a nedbalosti. Stačí len zopár cvikov denne a s bolesťou sa môžeme nadobro rozlúčiť. Známy ruský lekár radí ľuďom, ako správne cvičiť. Prevencia je kľúčom k úspechu a ak venujeme zopár minút denne pre naše telo, vráti sa nám to na pevnom zdraví a pohybe bez bolesti.

View this post on Instagram

Мои прекрасные мужчины!💪🏻❤️💋 Я вообще люблю сильных и уверенных в себе людей, они у меня вызывают уважение, потому что я знаю, какая за этим стоит работа над собой. Над своим телом,а главное над своими мыслями, они никого не осуждают, они просто живут и делают лучше самих себя🌤👍🏻Беру с вас пример #силадуха #счастьевпростом #костяцзю #сергейбубновский #анясеменович #правиладвижения❤️💛💚

A post shared by Семенович Анна (@ann_semenovich) on

Doktor Sergej Bubnovskij je v našich končinách neznámy muž, no v Rusku mu ďakuje množstvo ľudí. Lekár, ktorý síce vyviazol po autonehode živý, sa musel na istý čas rozlúčiť so životom, ako ho poznal predtým. Nesmierne bolesti a obmedzené možnosti pohybu ho prinútili zamyslieť sa nad problémom a po neuveriteľných 27 rokoch zotavovania, cvičenia a chôdze o barlách je dnes v skvelej forme. Vytvoril súbor gymnastických cvičení, ktoré majú za úlohu nielen bolesť utlmiť, ale ju i natrvalo odstrániť. Kľúčom k úspechu je pravidelná pohybová aktivita a tento sympatický muž vám vo videu ukáže, ako na to.

Cvičenia, ktoré Sergej Bubnovskij odporúča majú za úlohu posilniť svaly krku, chrbtice, ramien i brucha. Podľa neho je pri častých bolestiach chrbtice hlavným problémom slabá aktivita svalov. Cvičením sa boľavé miesta prekrvujú, čo má za následok postupné „zničenie“ bolesti.

https://www.instagram.com/p/BbMbmuZhjRK/?tagged=%D1%81%D0%B5%D1%80%D0%B3%D0%B5%D0%B9%D0%B1%D1%83%D0%B1%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D1%81%D0%BA%D0%B8%D0%B9

Samozrejme pri cvičení nezabúda ani na dolné končatiny, ktoré našu váhu celý deň nosia. Je potrebné ich neustále rozhýbať aj pohybmi, ktoré bežne nerobíme a nášmu telu chýbajú. Prekrvenie spodnej časti tela navyše pomáha predchádzať prostatíde u mužov a nežnejšie pohlavie sa môže vyhnúť „ženským problémom“.

View this post on Instagram

"Минимальное время занятий – это 20 минут. Комфортный режим выполнения упражнений в тренажерном зале вместе с растяжкой и силовыми упражнениями – от 40 минут до 1 ч 10 мин.". Бубновский С.М., дмн, профессор. #центрБубновского #Краснодар #ЦентрБубновскогоКраснодар #кинезитерапия #bubnovskykrasnodar #krasnodar #здоровье #будьтездоровы #занятия #упражнения #безопасность #естественно #безвредно #профессиональныетренажеры #тренажеры #инструктор #минимум #тренировка #растяжка #комфорт #режим #комфортныйрежим #силовыеупражнения #кодздоровья #сергейбубновский

A post shared by Центр доктора Бубновского (@bubnovskykrasnodar) on

Cvičenia obsahujú i pohyby, ktoré majú za úlohu rozhýbať svaly krku a ramien. Práve týmto miestam nevenujeme dostatočnú pozornosť a bez fyzickej aktivity nie sú dostatočne prekrvené. Následne si koledujeme o veľké bolesti hlavy, a aj napriek tomu, že príčinu tejto bolesti často nepoznáme, snažíme sa ju zahnať liekmi.

Najmä u starších ľudí sa s nástupom chladného obdobia začnú objavovať neznesiteľné bolesti kĺbov a kvôli bolestiam nôh je často problematická i samotná chôdza. Nasledujúce video vám ukáže, že stačí len necelých 5 minút, napríklad každé ráno alebo večer a po pravidelnom cvičení budete už po niekoľkých dňoch oslobodená od lámavej bolesti nôh.

Je dôležité rozhýbať samotné členky. Naťahovaním chodidiel rôznymi smermi a ich krúživými pohybmi si na úvod zahrejeme dolné končatiny. Následne súborom cvikov, ktoré zahŕňajú nenáročné pohyby, rozprúdime krv v celých nohách a cvičenie zavŕšime „mačacím chrbátom“. Tieto cviky sú vhodné aj pre najlenivejších z nás. Výhovorky, že nemáme čas tu neobstoja, keďže celé cvičenie vám zaberie sotva 5 minút.

View this post on Instagram

Все упражнения, которые необходимо регулярно выполнять для профилактики и лечения застоя в мышцах плечевого пояся, а следовательно, для улучшения кровообращения в сосудах шейного отдела позвоночника и головного мозга, можно разделить на две группы: а) комнатные, то есть выполняемые в условиях квартиры (я, например, всегда выполняю их в командировках в номере гостиницы или тогда, когда нет времени посетить тренажерный зал); б) в тренажерном зале или, при наличии тренажера МТБ, в своем доме (квартире). Сергей Михайлович Бубновский, доктор медицинских наук, профессор. http://bubnovskykrasnodar.ru/ #центрБубновского #Краснодар #ЦентрБубновскогоКраснодар #кинезитерапия #bubnovskykrasnodar #krasnodar #здоровыйобразжизни #зож #здоровье #физическиеупражнения #головныеболи #основыдолголетия #движение #зачемчеловекуплечи #СергейБубновский #устранениеголовныхболей #безтаблеток #упражнения #застой #мышцыплечевогопояса #сосуды #кровообращение

A post shared by Центр доктора Бубновского (@bubnovskykrasnodar) on

Je dôležité si uvedomiť, že čas a snahu, ktorú vložíme do rozhýbania svojho tela prostredníctvom fyzickej aktivity, sa nám niekoľkonásobne vráti. Je zbytočné hltať množstvo liekov, ktoré len tlmia bolesť, no neriešia skutočnú podstatu. Pokúsme sa byť k nášmu telu lepší a nájdime si zopár minút denne na jednoduché cviky, do ktorých môžeme zapojiť pokojne aj celú rodinu.

Pozri aj: Najúčinnejší domáci sirup na kašeľ a boľavé hrdlo, ktorý využívali už naše staré mamy! Stačí, ak v miske zmiešate tieto dve suroviny

zdroj: babskeveci.sk (Jana L)

Najnovšie články