Stravovacia schéma pre rýchle a zdravé chudnutie! S týmto zoznamom pripevneným na chladničke išli kilá dole jedna radosť

Monizz

Žien, ktoré držia diétu, je neúrekom. Povedzme si otvorene – mnohé z nich to ani tak nepotrebujú, ako skôr pociťujú tlak spoločnosti. Nech už ste sa pre chudnutie rozhodli z akéhokoľvek dôvodu, robte to aspoň zdravo. Táto schéma vám k tomu môže pomôcť.

Článok pokračuje pod videom ↓
pexels.com

Naučte sa vstávať vypitím poháru vodu izbovej teploty s trochou citrónovej šťavy. Naštartuje vás to a dostanete chuť na dobré raňajky. Tie sú základom energicky zvládnutého dňa.

Schéma pre zdravé chudnutie

Pitie je mimoriadne dôležité, a to najmä vtedy, ak sa pokúšate zhodiť zo svojej váhy. Piť by ste mali vždy 20 minút pred každým jedlom, či už ide o raňajky, olovrant alebo desiatu. Pohár čistej vody, prípadne vody s citrónom vám naplní žalúdok, telo zásobuje tekutinami a tak trochu oklame aj vás, pretože nebudete vládať zjesť toľko ako obvykle. Ak si osvojíte tento režim, zabijete dve muchy jednou ranou. Takže, zásada číslo jedna znie: pred každým jedlom pohár vody.

pexels.com

Na raňajky si zo zásady pripravujte niečo, kde sa objavia oriešky. Vlašské, lieskové alebo kešu, na druhu nezáleží, ide o príjem energeticky výživného produktu. Orechy vám okrem toho pomôžu aj na pleť, vlasy a nechty. Dávajte si ich do vločiek alebo kaše, prípadne si ich hoďte za hrsť len tak, po slaných raňajkách. Ak máte na raňajky radi syry, potom nezabudnite, že orechy sa výborne hodia aj k nim. Pripraviť si môžete napríklad aj vynikajúcu domácu syrovo-orechovú nátierku.

pexels.com

Po dvoch hodinách si na olovrant dajte jablko alebo uhorkový šalát. Jednoducho niečo ľahké, plné vody a vitamínov a nezaťažujúce, aby vám do obeda stihlo vytráviť. Nezabudnite na pohár vody pred jedlom.

Obed by mal byť klasický s polievkou. Tá pomáha peristaltike čriev, obzvlášť zeleninová a teplá. Pri smotanových krémových polievkach opatrne, obsahujú dosť kalórií, a tak si radšej ako druhý chod doprajte niečo menšie. Druhé jedlo nikdy nezabudnite doplniť o šalát. Jedlo vám rýchlejšie a lepšie spáli a prijmete opäť dávku vitamínov.

pexels.com

Olovrant je rovnako dôležitý. Možno ste si zvykli, že si poobede dáte kávu s koláčikom. Skúste ich nahradiť ovocím alebo aspoň celozrnnými sušienkami. Káva ostáva povolená.

Na večeru si pripravujte spravidla mäsité pokrmy bez prílohy, prípadne šaláty so syrom alebo rybu. Večer podľa možností nejedzte zemiaky, ryžu, ani cestoviny. Obsahujú zbytočne veľa sacharidov a vaše telo na no zaťažia. Mimochodom, pri chudnutí dobre pomáha aj výmena klasickej soli za morskú.

pexels.com

Hodinu po večeri sa choďte prejsť, zabehať si alebo si zacvičte doma. Vaše telo to napumpuje a spálite prebytočne kalórie. V tele ostanú nanajvýš tie, ktoré sú pre správne fungovanie metabolizmu potrebné.

No? Ako sa vám pozdáva tento plán? Dajte nám vedieť  v komentároch.

Pozri aj: Staršie mäso alebo vajíčka rozpoznám už v obchode! 24 trikov, ktoré vás ušetria od toho, aby ste kupovali pokazené potraviny

zdroj: babskeveci.sk (M), sovkusom.ru

Najnovšie články