Tieto cviky mi odporučila fitness trénerka na doma: Stačí mi cvičiť 10 minút denne a už vidím prvé výsledky hlavne v oblasti bruška!

KatkaR

Na to, aby ste získali perfektné telo, ktoré budete s hrdosťou vystavovať nielen na pláži či kúpalisku, nemusíte nutne držať drastické diéty, míňať peniaze na drahé krémy a navštevovať drahé fitness centrá. V tomto článku vám ukážeme päť jednoduchých cvikov, ktoré môžete vyskúšať aj doma a pozorovať, či sa tuk z vášho bruška začne strácať rýchlejšie. Všetko, čo k tomu budete potrebovať, je obyčajná stolička.

Článok pokračuje pod videom ↓

Vytáčanie

saladofitness.com

Postavte sa za stoličku a ruky položte na jej operadlo. Ustúpte o pár krokov dozadu, mierne ohnite kolená, až kým vaša hruď nebude rovnobežná s podlahou. Pomaly sa otočte doľava a zdvihnite ľavú ruku nad úroveň vášho ucha. Opakujte 20-krát a striedajte strany.

Vytáčanie na podlahe

edition.cnn.com

Ľahnite si na chrbát, posuňte sa bližšie k stoličke a vyložte si na ňu nohy. Ruky dajte za hlavu. Zapojením brušných svalov zdvihnite lopatky z podlahy a dotknite sa svojho pravého kolena ľavým lakťom. Opakujte 20-krát a striedajte strany.

Dvíhanie nôh

slism.com

Posaďte sa na okraj stoličky, pokrčte kolená a dlane položte za seba. Posuňte zadok mierne dopredu, aby sa nedotýkal stoličky a dlaňami sa o ňu stále opierajte. Zdvihnite vystretú ľavú nohu do výšky a držte ju rovnobežne s podlahou. Rovnaký postup zopakujte aj s pravou nohou. Opakujte 20-krát a striedajte obe nohy.

Doska

curejoy.com

Oprite sa o kraj stoličky, narovnajte líniu svojho tela a zaujmite pozíciu dosky. Chrbát držte rovno a vzpriamene. Na začiatok v tejto pozícii vydržte 30 sekúnd. Pokúste sa každý deň vydržať o 10 sekúnd dlhšie.

Drepy

whole-health-fitness.com

Vyrovnajte ramená a chyťte sa okraja stoličky. Pokrčte kolená do 90-stupňového uhla a nohy položte na podlahu tak, aby boli rozkročené o trochu viac, než na šírku vašich ramien. Ohnite lakte a dostaňte sa do nižšej polohy. Potom sa znova zdvihnite naspäť a narovnajte paže. Opakujte 20-krát.

Ako ste na tom s cvičením vy? Skúšali ste už niekedy cvičenie so stoličkou, či s nejakým iným pomocníkom? Podeľte sa s nami v komentároch.

Pozri aj: Priateľky sa ma stále pýtajú, akú diétu držím, že vyzerám tak dobre. Moje tajomstvo spočíva v správnom výbere oblečenia podľa typu mojej postavy

zdroj: babskeveci.sk (Katka R.)

Najnovšie články