Kilogramy zmiznú ako zázrakom! Stačí zmiešať tieto zdravé suroviny, vypiť na ráno a hlad nepocítite až do obeda

Michaela

Sami viete, koľko vám toho google vyhodí, keď do vyhľadávania napíšete „chudnutie“. Je toho tak veľa, že človek nevie, čo si má vybrať. Všade odporúčajú samé overené triky, avšak jedno je isté. Ak chcete schudnúť, je fajn zmeniť životosprávu. Pravidelná fyzická aktivita v spojení so zdravším stravovaním bude ideálnym štartom. Ak chcete naštartovať chudnutie v zdravom duchu, je výborné skombinovať ho s detoxikačnými nápojmi. A verte či nie, takéto chudnutie vie byť aj chutné!

Článok pokračuje pod videom ↓

Čoraz populárnejšími detoxikačnými nápojmi aj u nás sú smoothies. Možno si ich robievate pravidelne, možno raz za čas, a možno ste o ne ešte nezavadili. Tento úžasný nápoj je vlastne len rozmixovaná zelenina s ovocím. Čudovali by ste sa, aké všetky možné kombinácie môžu byť naozaj chuťovo úžasné. Nielenže vám naštartujú metabolizmus, detoxikujú ho, ale vás aj zasýtia.

pixabay.com

Ďalšou možnosťou sú rôzne proteínové koktejly, ktoré vedia takisto nahradiť časť stravy. Účinne pomáhajú v boji s kalóriami bez toho, aby ste pociťovali hlad. Takéto nápoje sa však neodporúča konzumovať pravidelne, pri ich častej konzumácii sa totiž vyskytujú ochorenia obličiek.

Chutný nápoj na chudnutie

pixabay.com

Akú kombináciu ovocia a zeleniny by ste čakali, že bude skvelou pre chudnutie? Tak vám ju predstavíme: pomaranč, banán, sezamové a ľanové semiačka. Prečo práve tieto ingrediencie? Banán je bohatým zdrojom horčíka, draslíka, železa a vitamínu E a pomáha nám regulovať krvný tlak, predchádzať nadúvaniu či zápche.

pixabay.com

Ľanové a sezamové semiačka sú skvelým zdrojom minerálov, nenahraditeľných pre vlasy, zuby a pokožku. Čo sa týka pomaranču, vďaka vitamínu C, zinku, medi, železu a fosforu prospieva imunite a krvnému obehu.

pixabay.com

Spolu všetky tieto ingrediencie urýchľujú metabolizmus, zlepšujú trávenie a zabraňujú nadbytočnému ukladaniu vody v tele.

Čo budete potrebovať:

  • 1 banán
    1 pomaranč
    2 PL ľanových semiačok
    3 ČL sezamových semiačok
    200 ml vody

Postup:

Očistíme si obovie a nakrájame ho na menšie kúsky, ktoré následne rozmixujeme na hladkú kašu. Pripáme semiačka, ktoré sme predtým mohli, avšak nemuseli namočiť vo vode a samotnú vodu a premiešame.

pixabay.com

Nápoj je najlepšie piť každé ráno približne polhodinu pred raňajkami a večer napríklad namiesto večere. Nie je vôbec náročné si na túto kombináciu zvyknúť, sami uvidíte, ako vám bude chutiť. Skúste vydržať mesiac a nebudete veriť, čo to s vaším organizmom a váhou spraví.

Vyskúšate tento chutný nápoj alebo máte nejaký svoj overený recept? Ak áno, neváhajte sa oň podeliť s našimi čitateľmi!

Pozri aj: Tento jedálniček sa ani nedá nazvať diétou! Dodržiavajte ho 3 dni a schudnite. Dodržiavajte ho 30 dní a uvidíte zázraky!

sovkusom.ru