Dlhodobo sa mi nedarilo schudnúť, aj keď som jedla veľa ovocia a zeleniny. Potom mi lekárka vysvetlila, v čom spočíva môj problém a po mesiaci som o pár kíl ľahšia!

katka

V dnešnej hektickej dobe dávame nášmu telu občas poriadne zabrať. Nedostatok spánku, nepravidelná a nezdravá strava, stres. Nemáme to vôbec jednoduché, no mali by sme si určiť priority. Zdravie máme len jedno a preto sa oň treba starať. Tak ako aj o našu váhu. Obezita dnes nie je bohužiaľ ničím výnimočným.

Článok pokračuje pod videom ↓

Tučné jedlá, sedavý spôsob života a nedostatok pohybu nám teda nijako nepomáhajú. Prvým krokom k zmene, by mala byť strava. Ale čo v prípade, ak ste stravu rapídne zmenili a kilá sa vás aj napriek tomu držia „zubami nechtami“? Viete však naozaj, čo jete? 

Ak si na večeru chcete dať niečo ľahké a zvolíte ovocie, mali by ste sa mať na pozore. Nie všetky druhy ovocia sú nízko-kalorické a na chudnutie vhodné. Niektoré druhy obsahujú dokonca také množstvo cukru ako čokoláda. Poďme si spolu porovnať čo je a čo nie je vhodné na rýchlu a ľahkú večeru.

5. miesto

pixabay.com

Jahody sú ideálnym ovocím pre zdravú výživu. Obsahujú vlákninu, vitamín C, málo cukru a veľa vody, ktorá pomáha v boji proti celulitíde.

Marhule sú pomerne ťažké a ak ich skonzumujete príliš veľa, môžete si zarobiť na tráviace ťažkosti. Špeciálne ak máte radi vnútro kôstok. Obsahujú totiž amygdalín, ktorý v žalúdku vytvára kyanovodík. Je to silný jed, ktorý môže spôsobiť mdloby, závraty, nevoľnosť a vo väčšom množstve až stratu vedomia.

4. miesto

pixabay.com

Melóny obsahujú veľké množstvo vody a vlákniny, čo je ideálna kombinácia. Melón vás zasýti a má močopudné účinky. Je výborným pomocníkom v boji proti akné a celulitíde. Pomáha telu zbaviť sa toxínov a iných škodlivých látok. Taktiež je ideálnym „letným“ ovocím, pretože nám pomáha vyrovnávať pomer vody v tele počas vysokých teplôt, keď sa potíme o niečo viac ako zvyčajne.

Hrušky by ste večer mali naozaj vynechať. Môžu narušiť činnosť čriev a spôsobiť zápchu, čo nie je v noci nič príjemné.

3. miesto

pixabay.com

Lesné plody sú na večer úplne ideálnym ovocím. Obsahujú málo cukru. Naopak veľa vitamínu C a antioxidantov. Pomáhajú spaľovať prebytočný tuk a vytvárať kolagén.

Avokádo je síce veľmi prospešné a zdravé no neodporúča sa jesť často. Mnohí ho používajú ako náhradu masla, tzv. „ovocné maslo“ a nie je to len tak pre nič za nič. Jeho konzistencia je maslu dosť podobná a tiež obsahuje kalórie. Preto ho na večer radšej vynechajte.

2. miesto

pixabay.com

Jablká patria k veľmi obľúbenému ovociu medzi športovcami. Neobsahujú žiadne tuky. Naopak obsahujú veľa vlákniny, čiže budete po jeho konzumácii nasýtení. Vďaka vysokému obsahu pektínu a antioxidantov účinne bojujú proti celulitíde.

Hrozno je jedno z najhorších ovocí, aké môžete zvoliť. Obsahuje veľa cukru a jeho šupka je ťažko stráviteľná. Zrniečka sa hromadia v črevách a spomaľujú trávenie a jeho kyselina poškodzuje zubnú sklovinu.

1. miesto

pixabay.com

Grep je absolútna a bezkonkurenčná jednotka v boji proti nadmernej hmotnosti. Jeho enzýmy účinne bojujú proti kalóriám, posilňuje imunitu a čistí črevá. Ak skonzumujete viac kalorické jedlo (do 800 kcal) a dáte si k nemu polovicu grepu, nepriberiete ani gram.

Banány. Aj keď je to ovocie, ktoré nám dodáva veľa energie, jeho trávenie nám trvá veľmi dlho a vedci dokonca nedávno zistili, že niektoré zložky v nich zabraňujú správnej činnosti buniek a tým blokujú štiepenie tukov.

Pozri aj: Moja kamarátka ma vysmiala, keď videla, že robím toto. O niekoľko týždňov neskôr mi s úsmevom ďakovala!

zdroj: babskeveci.sk, (Katka), brightside.me