Moja kamarátka ma vysmiala, keď videla, že robím toto. O niekoľko týždňov neskôr mi s úsmevom ďakovala!

katka

Joga je dnes veľmi populárne a obľúbené cvičenie. Niet sa čo diviť. Ak jogu precvičujete správne, má úžasný dopad na vaše zdravie a psychiku. Počuli ste však už o cvičení „Butterfly“ ? Takzvaný „Motýľ“ je určený špeciálne pre ženy a mala by ho vyskúšať každá z vás. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Poloha motýľ je pre zdravie žien veľmi užitočná. Toto jednoduché cvičenie pomáha dobre prekrviť panvové orgány, obličky, je efektívnou prevenciou pred kŕčovými žilami a pred ischiasom. Tiež tlmí bolesť pri menštruácii, tíši príznaky PMS a uľahčuje pôrod. Po pravidelnom cvičení sa môžete pýšiť tiež krásnym držaním tela.

takprosto.cc

Na toto cvičenie nepotrebujete perfektnú kondičku. Postačí vám uvoľnená myseľ a pozitívna nálada.

Gymnastika pre ženy

Sadnite si na podložku a nohy ohnite v kolenách. Potom spojte chodidlá a pritiahnite si ich čo najbližšie k slabinám. Pokojne si pomôžte rukami.

takprosto.cc

Roztiahnite ruky a chrbát držte vyrovnaný čo možno najviac. Lýtkové svaly tlačte k vnútornej strane stehien a kolená nadol k podložke. Možno sa vám to nepodarí na prvý krát, ale to vôbec nevadí. Časom sa vaše telo prispôsobí, svaly viac uvoľnia a natiahnu.

Dýchajte rovnomerne a pravidelne. Naklonte hlavu, zdvihnite kolená a snažte sa ich tlačiť čo najbližšie k sebe, ale len do takej miery, aby vaše chodidlá ostali spojené.

takprosto.cc

Následne sa vráťte do pôvodnej polohy. Kolená tlačíme opäť čo najnižšie k zemi. Môžte si pomôcť rukami.

takprosto.cc

Počet opakovaní je na vás. Nerobte nič na silu. Časom by ste sa mali dopracovať k dvom minútam cvičenia, počas ktorých stihnete 25-30 opakovaní.

Na záver cvičenia vyskúšajte aj polohu motýľa na chrbte. Tento cvik odstraňuje bolesti v oblasti brucha, potláča bolesti pri menštruácii a je priam ideálny počas tehotenstva.

takprosto.cc

V prípade, že máte poranené kolená, alebo slabiny, dajte si pri cvičení pod stehná zrolovaný uterák ako pomôcku. Zo začiatku si tiež môžete vypomôcť tak, že sa opriete chrbtom o stenu a to vám pomôže udržať správnu polohu.

Skúste si na tento cvik nájsť aspoň 5 minút denne. Sústreďte sa na dýchanie a na to, aby ste si udržali vystretý chrbát. Najlepšie je cvičiť doobeda, pretože si týmto cvikom dobijete energiu a budete ľahšie čeliť povinnostiam. Pripravíte tým svoje telo na náročná deň, ktorý potom s čistou mysľou a precvičeným svalstvom zvládnete oveľa ľahšie.

Pozri aj: Táto mama nevesty sa pred svadbou svojej dcéry cítila akoby neexistovala. Potom prešla premenou jej života a na svadbe vyzerala jednoducho úžasne!

zdroj: babskeveci.sk, (Katka), takprosto.cc